Film o Queenech boří žebříčky! Je si ale Freddie vůbec podobný? GALERIE

8. listopadu 2018·Články·Lukáš Vaněk

Zdroj: CinemArt.cz

Během prvního víkendu se v Česku přišlo na snímek o skupině Queen podívat 97 tisíc diváků, což filmu Bohemian Rhapsody stačilo na první místo v žebříčku návštěvnosti. Snad všichni totiž byli zvědaví, jak se tvůrcům podařilo převést na stříbrné plátno tuto legendární kapelu s jedním z nejlepších zpěváků všech dob.

Základem úspěchu je herecké obsazení. Když se potvrdilo herecké kvarteto v čele, jemuž vévodil Rami Malek jako Freddie Mercury, ne všichni jásali. Jednalo se totiž o málo známé herce a málokdo si je dokázal představit jako členy nesmrtelné kapely.

Jenže postupem času bylo všechno jinak. Na svět přišly první snímky z natáčení a posléze i upoutávka, která potvrdila, že si tvůrci dali na obsazení opravdu záležet. A spokojené reakce od diváků má Bohemian Rhapsody napříč světem.

Ačkoli snímek postihly menší komplikace – šest týdnů před koncem natáčení studio propustilo režiséra Bryana Singera kvůli nevhodnému chování k hercům a častému absentování při natáčení, kvůli čemuž byl najat Dexter Fletcher, jenž momentálně připravuje životopisný film o zpěváku Eltonu Johnovi -, výsledek se povedl a diváci se shodují zejména na tom, že herci jako by z oka vypadli původním členům skupiny.

Představitel Freddieho Mercuryho Rami Malek si důkladně nacvičoval zpěvákovy pohyby a vystupování z dochovaných materiálů. V rozhovoru pro televizní pořad moderátora Jimmyho Fallona The Tonight Show uvedl, že si těžko zvykal na umělé zuby, které musel mít, aby do detailu napodobil předkus frontmana Queenů. “Bylo těžké v nich zpívat, mluvit i někoho líbat. Nakonec jsem si na ně zvykl, cítil jsem se bez nich nahý,” přiznal Malek.

Pokud jste snímek Bohemian Rhapsody, jenž se jmenuje po stejnojmenné skladbě, ještě neviděli, tak neváhejte. V níže přiložené galerii se můžete podívat, jak moc se liší opravdoví Queeni od těch filmových.

Články - další články