Zaměstnanci bistra odmítli dát policistům burgery zdarma. Muži zákona je za trest pozatýkali

15. června 2021·Koktejl·Barbora Pisingerová·ČTK

Ilustrační foto. Zdroj: Shutterstock

Devět policistů v pákistánském městě Láhaur chtělo po zaměstnancích rychlého občerstvení hamburgery zdarma, ti to však odmítli. Policisté zareagovali zadržením všech 19 členů personálu restaurace, přičemž je podle svědků nenechali vypnout kuchyňské spotřebiče ani obsloužit zákazníky v bistru. Část noci na neděli zaměstnanci strávili v celách. Policisté zapojení do incidentu byli suspendováni. O incidentu informovala stanice BBC.

“Nebylo to poprvé, co se v naší restauraci něco takového přihodilo,”uvedl řetězec občerstvení Johnny & Jugnu na svém facebooku. Podle prohlášení bistra k nim skupina policistů zavítala už dva dny před incidentem se stejným požadavkem.

“Když odmítli jejich žádost o hamburgery zdarma, která se pro ně stala běžnou praxí, policisté vyhrožovali našim manažerům a odešli, jen aby se příští den vrátili, aby dále obtěžovali a vyvíjeli tlak na náš tým,” napsala firma.

Vedení policie chování policistů odsoudilo s tím, že “nikdo nemá právo brát zákon do vlastních rukou; nespravedlnost nebude tolerována a všichni budou potrestáni”.

Pákistánský premiér Imran Chán již dříve vyzýval k reformě policejních sil v provincii Paňdžáb, jehož metropolí je Láhaur. Premiér uvedl, že místní politici jmenovali na velitelské posty místních policejních stanic své “kamarády”, připomíná BBC.

Koktejl - další články