Muž chtěl lva v zoo vyfotit zblízka a strčil ruku s fotoaparátem do klece. Zvíře zaútočilo

V soukromé zoo v obci u Chlumce nad Cidlinou na Hradecku zranil dnes před polednem lev devětačtyřicetiletého muž z Prahy. Muž si chtěl lva vyfotit a do klece mřížemi prostrčil ke zvířeti ruce s fotoaparátem. Tříletý samec lva pustinného pak na muže zaútočil. ČTK to sdělila mluvčí hradecké krajské policie Lenka Burýšková. Podle zjištění ČTK se incident stal v Bioparku Štít v obci Klamoš.

Muž podle policistů zřejmě využil chvilkové nepozornosti majitele lva, přelezl zhruba metrový plůtek a přešel travnatou plochu, za kterou se nacházela klec se lvím samcem a samicí. Lva si chtěl zblízka vyfotit. “Toto gesto se však lvu nelíbilo natolik, že na muže zaútočil. Při napadení utrpěl muž zranění, které si vyžádalo lékařskou pomoc,” uvedla mluvčí. Dodala, že samice byla v říji a lev se jí zřejmě snažil bránit.

Zraněný muž skončil v nemocnici. “Muž utrpěl vážnější poranění na obou horních končetinách,” řekl ČTK mluvčí zdravotnických záchranářů Ivo Novák. Okolnosti případu dál vyšetřují policisté z Chlumce nad Cidlinou. Policie případ podle Burýškové prověřuje, zda se nestal trestný čin ublížení na zdraví z nedbalosti. Biopark Štít se na prezentaci na facebooku charakterizuje jako soukromé zařízení pro chov zvířat ohrožených vyhubením. Vznik zařízení spadá do poloviny roku 2014. Veřejnosti je Biopark Štít přístupný.

Zdroj: ČTK