Papoušek Snowball se stal senzací! Jako první živočich umí tančit do rytmu na lidskou hudbu

Papoušek kakadu známý pod jménem Snowball pobavil internet už před více jak deseti lety, když bylo zveřejněno video, kde tančí do rytmu hudby. Tanečníka si posléze všimli vědci a ti po pozorování zjistili, že jde o prvního živočicha, jenž dokáže spontánně tančit na lidskou hudbu. Informoval o tom server CNN.

To, že dokáží papoušci tančit, je známá věc. Koneckonců tanec používají zejména při namlouvání. Ale to, co na internetu v roce 2007 předvedl papoušek Snowball (Sněhová koule, pozn. red.) přivedlo v úžas i některé vědce.

Poté, co se papoušek stal slavným díky tanci na píseň od Backstreet Boys, si tanečníka všimli Aniruddh Patel a John Iversen z kalifornského Neurovědeckého institutu, kteří o něm v časopisu Current Biology napsali už druhou studii.

Podle vědců se 23letý Snowball sám naučil 14 tanečních kreací, které nejsou u papoušků k vidění. To všechno navíc zvládá do rytmu lidské hudby. Experti jsou přesvědčení, že většina papoušků je schopna naučit se tančit, proto se nedivte, pokud narazíte na takového tančícího ptáka.