Pozitivní dopady karantény. Jak dnes vypadají města se silným znečištěním

Žijeme v bezprecedentní době. Jedna třetina světové populace je v karanténě, letecká doprava je omezena na minimum, továrny se uzavřely a naše životy se na několik týdnů téměř zastavily.

Na mnoha místech jsou však pozorovatelné pozitivní dopady této globální změny. Když si otevřete okno a vyhlédnete z něj, v mnoha městech uvidíte hory, které jste už 20 let díky znečištění neviděli. Nebe je jasnější a vzduch je čistší.

Nová data z vědecké studie ukazují, že globální znečištění značně kleslo. Vědci zjistili, že v Paříži výskyt oxidu dusičitého klesl o 54%, v Madridu, Miláně a Římě o téměř 50%. NASA mezitím hlásí 30% pokles znečištění na severu USA a 30% pokles oxidu dusičitého v Číně.

Los Angeles v Kalifornii je známé svým smogem a nesnesitelnou dopravou. Jedna z fotek v galerii ale ukazuje pohoří San Gabriel. Fotka byla pořízena 14. dubna 2020. Podle deníku Business Insider je zlepšení ovzduší výsledkem zredukování letecké dopravy a mnohem řidší silniční dopravy.

Data jsou jedna věc, ale my to chceme vidět na vlastní oči. Podívejte se do naší galerie a posuďte sami, jaký rozdíl může pár týdnů způsobit.

 

Galerie