Při turbulenci během letu z Moskvy lidé vylétli ze sedadel! Téměř 30 zraněných

1. května 2017·Články·Redakce

Nejméně 27 lidí bylo dnes podle ruského velvyslanectví v Thajsku zraněno, když se letadlo ruské společnosti Aeroflot dostalo během cesty z Moskvy do Bangkoku do turbulencí. Aerolinky v prohlášení uvedly, že pilot letounu typu Boeing 777 nemohl pasažéry varovat, neboť turbulence nastala v oblasti bez oblačnosti.

Některá zranění jsou vážná, informovala agentura TASS s odvoláním na zástupce ruského konzulátu v thajské metropoli. “Zranění utrpěli mnohočetné zlomeniny. Jsou mezi nimi Rusové i cizinci,” řekl ruský diplomat Vladimir Sosnov. Ti, kteří utrpěli zranění, podle něj patrně nebyli při turbulenci připoutaní.

 

Ruská ambasáda v Bangkoku podle agentury Reuters v prohlášení uvedla, že mezi zraněnými je 24 Rusů, z nichž 15 bylo převezeno do nemocnice k ošetření. Další tři zranění jsou Thajci. “Zranění jsou různě vážná. Většinou jde o zlomeniny a pohmožděniny,” uvedlo velvyslanectví.

Společnost Aeroflot uvedla, že nehoda se stala 40 minut před přistáním v Bangkoku. Aerolinky létají z Moskvy do Bangkoku dvakrát denně. Thajsko, především jeho přímořská letoviska, je oblíbenou destinací ruských turistů.

Zdroj: ČTK

Články - další články