VIDEO: Veterináři pomohli kočce znovu chodit. Nemohla být vděčnější!

S kočičkou Charlie to nevypadalo vůbec dobře. Ochrnula na zadní nohy a zdálo se, že není moc šancí, že se její zdravotní stav zlepší. Její starý páníček se o ni nemohl starat, protože trpěl sám zdravotními problémy. Charlie ale všechny překvapila a nakonec si zařídila šťastný konec!

Charlie žila spokojený život s milujícím páníčkem, který už byl v důchodu a měl v ní báječného společníka pro dlouhé chvíle. Pak ji ale náhle skolily vážné zdravotní komplikace. Charlie ochrnula na obě zadní nohy a nemohla najednou sama ani na píseček.

Odvezli ji proto k veterináři, aby zjistil, co se kočce vůbec stalo a co se s tím případně dá dělat. Prvotní prognóza nevypadala vůbec dobře. Lékaři si mysleli, že jde pravděpodobně o trombózu – tedy že došlo k ucpání tepny, která prokrvuje zadní končetiny, krevní sraženinou. V takovém případě by se toho skutečně pro Charlie mnoho dělat nedalo.

Podrobné vyšetření však ukázalo, že jde ve skutečnosti o jiný případ. Problémy mourovaté kočičky způsobilo onemocnění meziobratlových plotének! K podobným projevům může dojít, když naprasknou nebo se vychýlí.

To prakticky znamenalo, že pohyblivost zadních pacek Charlie není ještě zcela ztracena. Její stav však vyžadoval náročnou léčbu a tu jí její páníček nemohl poskytnout. Bydlel navíc v domě, ve kterém byly schody, a tak se obával, že si Charlie ublíží, když se bude snažit pohybovat jako za mlada.

Kočka proto musela několik týdnů strávit na veterinární klinice. Lékaři nasadili léčbu steroidy a léky proti bolesti. Pokoušeli se číču zvyknout na invalidní vozíček, to ale Charlie zcela odmítla. Tvrdohlavě se neustále pokoušela pohybovat jako dřív a neustálým procvičováním skutečně začalo docházet k viditelným pokrokům.

Všem doslova vyrazila dech, když po pár týdnech opět chodila po všech čtyřech! A Charlie, jako by věděla, jak moc se o ni na veterině starali, nemohla být vděčnější. Svým ošetřovatelům neustále projevovala náklonnost a znovunabyté schopnosti pohybu využívala hlavně k tomu, aby za nimi chodila pro trochu pohlazení. Nakonec všechno dopadlo dobře. Podařilo se sehnat jí nový domov, ve kterém se jí mohou patřičně věnovat a zahrnout ji láskou tak, jak potřebuje.

Galerie