Žena požádala útulek o nerudnou kočku, kterou nikdo nechtěl: Čekala na domov 5 let!

Krásná kočička jménem Bailey čekala v útulku dlouhých pět let, protože byla na ostatní poněkud nerudná. Pak ale přišla žena jménem Holly a nabídla kočce domov. Pracovníky požádala o zvíře, které mělo největší problémy najít páníčka. Dnes je z nich nerozlučná dvojice.

Bailey se do útulku dostala po šesti letech s milující paničkou, poté, co žena začala trpět alergií. Její stav se prudce zhoršoval a nakonec musela dát svou kočku pryč. Bailey byla krásná, dlouhosrstá černá číča se zelenýma očima, takže nikoho ani nenapadlo, že si v útulku pobude ještě několik let.

Kočka ale nesnesla přítomnost ostatních micin, těžko s nimi vycházela a změnu prostředí nesnášela lehce. Žárlila na pozornost, které se dostávalo ostatním zvířatům a nakonec se pro všechny v útulku stala pověstnou svou nerudností. Lidé do útulku přicházeli a odnášeli si z něj nové mazlíčky, Bailey ale zůstala osamělá celých pět dlouhých let.

Zdroj: PURRFECT PALS CAT SANCTUARY AND ADOPTION CENTERS

Když už jí bylo jedenáct a nejlepší roky měla za sebou, pracovníci už prakticky ztratili naději, že by se její situace ještě někdy změnila. Pak ale přišla do útulku žena jménem Holly a přála si něco neobvyklého.

Poprosila zaměstnance, aby jí představili nějakou kočku, která je stará, nemocná nebo má jiné důvody k tomu, aby pro ni bylo nalezení domova obtížné. Přála si potkat zvíře, které má nejmenší šanci, že ho někdo adoptuje.

Pracovníci útulku měli okamžitě v mysli právě Bailey. Když přinesli chlupatou černou kočku před Holly, ženě se číča okamžitě zalíbila. Aby si ale byla jistá, že si vybere správné zvíře, rozhodla se obejít ještě několik dalších podobných zařízení.

Všichni pečovatelé drželi Bailey palce, jak jen mohli. Bylo jim jasné, že další taková příležitost pro ni nemusí přijít nijak brzy, pokud by vůbec přišla. Zároveň jim připadalo příliš smutné vidět kočku prožít život v útulku jen proto, že kdysi byla zvyklá být jedinou kočkou v domácnosti a vyžadovala trochu víc pozornosti od svých lidí.

Jejich tužby se nakonec naštěstí vyplnily. Už hodinu poté, co se s Bailey seznámila, volala Holly zpátky do útulku, že ji adoptuje. Zařízení snad nepamatovalo větší nadšení! Už první noc spala Bailey u Holly na polštáři a prý ji všude po bytě pronásleduje. Neustále se chce mazlit nebo si společně hrát. Holly své volby rozhodně nelituje a Bailey konečně získala domov, jaký si zaslouží.

Galerie