Rychlá půjčka se může změnit v pořádné fiasko

1. ledna 2018·Životní styl·Redakce

Pětatřicetiletý Petr má se špatnou volbou půjčky zkušenost. Před pár měsíci se rozhodl koupit drahý notebook, který potřebuje k práci. Nechal se však unést a vzal si hned první půjčku za velmi nevýhodných podmínek. Dnes už ví, že kdyby si s výběrem půjčky dal více záležet, mohl hodně ušetřit.

Petr není jediný. Z mnoha průzkumů vyplývá, že Češi chtějí půjčku rychle. Před sjednáním půjčky nehledají nejvýhodnější nabídku, ani mezi sebou neporovnají více nabídek. Ve většině případech se prostě spokojí s první nabídkou, která se jim naskytne. Mimo jejich pozornost jdou i smluvní podmínky. Často jsou nemile překvapeni, když zjistí, s čím vším souhlasili.

Porovnání půjček je dobrý krok

Podle finančních odborníků je velká škoda, že Češi porovnání půjček věnují tak málo pozornosti. Díky online srovnávačům půjček je přitom vyhledání výhodnější půjčky daleko snazší a rychlejší. Pokud navíc poskytovatel půjčky ví, že máte v ruce jiné nabídky, tím spíše nabídne zajímavější podmínky.

Jak si chytře půjčit? Srovnejte si různé nabídky!

Ve výsledku sice půjčku dostanou, ale po pár měsících si uvědomí, že půjčku přeplatí třeba i o polovinu. V návalu nadšení totiž neřeší výši úrokové sazby, poplatky související s půjčkou, pojištění a další služby, za které platí navíc. Teprve poté se začnou zajímat o možnosti, jak by mohli ušetřit.

Řešení nevýhodných půjček existuje

Také Petr si po nějaké době spočítal, kolik svým unáhleným rozhodnutím prodělal, a rozhodl se podívat se po levnějším řešení. Půjčku výhodně refinancoval, a tentokrát výběru nové půjčky věnoval mnohem více času. Kromě úrokové sazby se zaměřil také RPSN sazbu, která ukazuje výhodnost úvěru. Dosud zaplacené úroky a poplatky mu samozřejmě nikdo nevrátí, ale i tak se refinancování vyplatilo.

Zlevněte si splácení. Udělejte to hned!

Životní styl - další články