Dámský klub: Co dělat, když je mu hobby přednější než já?

Váš drahý je milující, spolehlivý, inteligentní, ale také dost zaměstnaný. A když nepracuje, kutí, věnuje se golfu, nebo jinému hobby? Cítíte, že je mu jeho koníček přednější než vy? Téma Dámského klubu na Frekvenci 1.

Nejdřív hobby, potom vztah

Když se člověk do svého koníčku zabere, může se stát, že nevidí, neslyší. Pak je třeba uvědomit si, že jsou tu i hodnotnější věci, o které může člověk přijít jen kvůli tomu, že je do svého hobby zabraný až příliš.

Proto zkuste rozdělit svůj volný čas tak, abyste se dostatečně věnovali partnerovi či partnerce, rodině a dalším blízkým, a zároveň si vyhraďte čas i na své hobby. 

Společné záliby

Máme pro vás řešení, které je takřka ideální. Pokud máte oba hodně práce a volného času naopak málo, zkuste si najít společnou zálibu. Ať už je to sport, tanec nebo umělecká aktivita, můžete se v tom báječně doplňovat a v některých případech vás to ještě navíc sblíží.

Platí tu jedno zásadní pravidlo – společná záliba musí vyhovovat oběma partnerům, jinak by měla minimálně pro jednoho opačný efekt. 

A jak vnímají postavení koníčků vedle vztahu moderátorky Dámského klubu?

Markéta: Hobby je od toho, aby člověka těšilo a aby mu obohatilo život a doplnilo partnerský život. Když to přeroste únosnou míru, tak je to buď o rezignaci nebo o výměně partnera.

Aneta: Cože? Hobby je mu přednější než já? V tom případě jiný muž bude pro mě přednější, než on.

A jaké zkušenosti máte vy? Jsou pro vašeho partnera důležitější koníčky nebo vy? Dnes se tomuto tématu budeme věnovat mezi 16. a 17. hodinou na Frekvenci 1.