Dámský klub se ptá: Jak řešit, když vám partner pořád lže?

Partner vám vyznává lásku, pomáhá se vším, s čím chcete, nosí vám dárky, ale taky vám lže. I přes všechny ostatní pozitiva, tohle je dost závažný problém. Jak ho řešíte? To probereme v dnešním Dámském klubu.

Notorický lhář

Je-li váš drahý lhář, možná mu vadí, že má občas máslo na hlavě, a tak se tomu smyšlenými historkami brání. Také to ale může to znamenat diagnózu, která se jen tak nezmění. Vlastně je dost možné, že se vůbec nezmění.

Notoričtí lháři mají totiž méně šedé a více bílé mozkové hmoty. Podle vědců se takový lidem snáz lže, protože při tom vypadají víc suverénně, nemusí se ovládat, aby nevypadali nervózně a z pusy jim nepravdivá slova jenom plynou.

Jak na lháře

Máte tři možnosti. Buď se nad to povznesete a uchlácholí vás fakt, že máte sice muže lháře, ale jinak je téměř dokonalý. Druhou možností je vzít nohy na ramena a od lháře utéct. Třetí možnost se jeví jako nejméně bolestivá, alespoň pro vás.

Zkuste svého lháře přesvědčit o tom, že alespoň v zásadních věcech musí přestat lhát. Třeba to alespoň pro vás udělá. Pokud bude lhát ostatním dál, to už je jen jeho problém.

A jak se na lháře dívají moderátorky Dámského klubu?

Markéta: Když lže, tak ať jde. Hned. Ze zkušeností kamarádek vím, že se to nikdy nezmění.

Aneta: Nemohu jinak, než souhlasit s Markét. Pokud se ani po vašich výzvách nezmění, jděte od něj. V takovém případě hář zůstane lhářem. A je to stejné jak ve vztahu, tak i v kamarádství.

Máte zkušenosti se lháři? Pokud ano, podělte se s námi o ně už dnes mezi 16. a 17. hodinou v Dámském klubu na Frekvenci 1.