Dámský klub se ptá: Kvůli čemu se nejčastěji hádáte?

Občas se pohádá každý. Je to lidské a když umíte přiznat chybu, omluvit se a k problému se nevracíte, často taková hádka pročistí ovzduší. V dnešním Dámském klubu nás zajímá kvůli čemu se hádáte nejčastěji.

Z malého problému velká hádka

Nejčastěji se lidé hádají kvůli maličkostem. To ukázaly průzkumy, ale také zkušenosti jednotlivců. Dělat z komára velblouda se nevyplácí a jedině tím uškodíte sobě i svému oponentovi. Zkuste si ve chvíli, kdy jste na hranici afektu nebo hysterie zrekapitulovat, co je pro vás v životě důležité.

Pak zjistíte, že fakt, že partner zapomněl koupit máslo nebo že vám maminka zavolala ve chvíli, kdy máte pravidelnou přednášku nijak neohrozí váš život. Pokud si necháte kazit život takovými maličkostmi, uškodíte tím nejvíc sami sobě.

Pořád dokola

Možná vám na partnerovi, kamarádce nebo bratrovi vadí jen jediná věc, ale neustále se k tomu vracíte a řešíte ji. Možná je na čase pořádně si promluvit. Pokud jste zacyklení v jednom problému, nikam se nepohnete, dokud se nepokusíte problém vyřešit.

Často to nezávisí jen na vás, ale i na tom, koho se to bezprostředně týká. Proto si v klidu promluvte a pokuste se udělat kompromis. Když každý z vás o kousek ustoupí, uvolní se mezi vámi napětí a možná konečně problém jednou pro vždy vyřešíte.

Jaké jsou nejčastější důvody hádek pro moderátorky Dámského klubu?

Aneta: Žádný nepotřebuji! Když mě to chytne, tak každý důvod může být ideální pro hádku. Páč jsem cholerik jak poleno. Ale pak mě to taky rychle pustí, když mě necháte být. Takže se mnou je lepší se nehádat, ale nechat mě bouchnout a vyšumět, je to rychlejší a nenáročný 🙂

Markéta: Já se vlastně nehádám. Ne, že bych se uvnitř netrápila a že by mi nepomohlo to pustit, ale hádka je pro mě nesmírně vyčerpávájící věc. Vysvětlit si to, to ano. Když jsem nepochopena, trpím si sama.

A jak jste na tom s hádkami vy? Kvůli čemu se nejčastěji chytnete? Prozraďte nám to v dnešním Dámském klubu na Frekvenci 1.