Dámský klub: Umíte se po hádce usmířit?

Dámský klub se dnes zajímá o to, jak se usmiřujete. Umíte přiznat svou chybu, omluvit se a složit tak válečné zbraně?

Já jsem v právu!

Někdo vám křivdí. Jste o tom skálopevně přesvědčeni. Ale ouha, najednou se ukáže, že jste to vy, kdo pochybil. Místo toho, abyste se i dál prali za svou pravdu a tvrdili možné i nemožné, raději dejte ruku na srdce a uznejte chybu. A hlavně: naučte se omluvit se.

Slovo, které funguje

„Promiň.“ Říct toto slůvko vám nezabere ani vteřinu, ale může to mnohé změnit. Možná, že jste přestřelili, možná jste udělali chybu omylem, možná jste někomu ublížili.

Ať už to bylo či nebylo cílené, měli byste umět svou chybu přiznat sami sobě a pak i tomu, koho se to týká. I toto jediné slůvko má velkou moc a může vám zachránit vztah nebo přátelství.

Omluva trochu jinak

Jestli vám dělá roblém používat slovo “promiň” nebo “omlouvám se”, zkuste to jinak. Uvařte svému drahému skvělou večeři, mamince přineste kytičku, tátovi umyjte auto a kamarádku pozvěte na drink. Někdy stačí opravdu málo, abyste druhého přesvědčili o tom, že vám na něm záleží i přesto, že jste si vjeli do vlasů. 

A jak jsou na tom s usmiřováním moderátorky Dámského klubu?

Markéta: Mě každá hádka strašně trápí, takže se většinou snažím omluvit co nejdřív, i když jsem konflikt nezavinila, hlavně aby už byl zase klid. A celý život se toto unáhlení snažím zvládnout a změnit. Není to správné a ani zdravé 🙂

Aneta: U přítele vařením a sexem, u kámošů přiznám chybu a omluvím se a u rodičů tam chybu přiznat nikdy nesmíte, jinak vám to budou otloukat až do konce života 🙂 U rodičů se usmiřovat nemusím, páč se s nimi vždy rozumně domluvím a skoro se nehádáme, my jen diskutujeme 🙂

A jak se usmiřujete vy? Prozraďte nám to už dnes mezi 16. a 17. hodinou na Frekvenci 1.