VZTAHY: Jste single? Nebojte se dělat následujících 7 věcí

Být bez partnera nebo partnerky rozhodně není důvod k tomu, abyste seděli tiše v koutku. Tam vás totiž nikdo hledat nebude. Rozhodně něco podnikejte. Víme, co!

Jarní sluníčko si můžete užít i ve chvíli, kdy nemáte s kým jít ven. Určitě se neschovávejte doma, protože se vám chce brečet vždycky, když vidíte zamilovaný pár. I vy budete šťastní, když zkusíte užívat si výhod single života. Ale zkusit byste to měli i v případě, že se vám ve vztahu usídlila nuda. Zkuste i vy občas něco jinak!

Udělejte si výlet do cizího města

Dejte sbohem stereotypu a poznejte nějaké nové město. V Česku můžete cestovat celý rok. Vlakem, autobusem, autem – naše země je plná krásných míst, která neznáte. Cestování o samotě má výhodu, že nemusíte nic plánovat. Sami se rozhodujete, co chcete vidět, kam jít, kde si dáte něco na zub. Společné plánování a sdílení zážitků je sice fajn, ale to si ještě v budoucnu užijete. Ale občas je super zažít věci, které se líbí jen vám!

Čtěte na neobvyklých místech

Pokud rádi čtete, tak se nezahrabte jako obvykle pod deku v bytě. Popadněte rozečtenou knížku a vyvenčete ji. Najděte si báječnou kavárnu nebo místo v parku a ponořte se do čtení na novém místě.

Choďte pravidelně do kina

Naplánujte si pravidelné návštěvy kina. Klidně jednou týdně! Nemusíte chodit jen do velkých kinokomplexů. I ve velkých městech najdete malá klubová kina. Tady se promítají často úplné perly! Užívejte si je co nejčastěji. Uvidíte, že se budete cítit skvěle a návštěva kina vás doslova nabije energií!

Užívejte si přírodu

Užívejte si přírodu plnými doušky, nejen na jaře! Obujte si pořádné boty a vyšlápněte si do přírody. Nemusíte hned strhnout rekord a přejít Krkonoše, ale zkuste třeba dobýt nějaký hrad, nechat se odvézt vlakem za město a vrátit se po svých. Jednak můžete na cestách potkat fajn parťáky, a hlavně se nadýcháte čerstvého vzduchu. Nechte na sebe působit všechny barvy, které vám příroda nabízí.

Vyrazte na jídlo

Bojíte se jít sami do restaurace? Nebojte se, ve světě je to normální. Pamatujete si na Julii Roberts v legendárních jídelních scénách ve filmu Jíst, meditovat, milovat (koukněte pod článek)? Najděte si restauraci podle vašich představ a finančních možností, vyberte si hezké místo a užívejte si to! Neschovávejte se za tabletem, novinami a nekoukejte do mobilu. Rozhlížejte se, usmějte se na obsluhu a vychutnejte si jídlo.

Naplánujte si den pro smysly

Pro vaše smysly! Udělejte si den nebo ideálně víkend, kdy se budete hýčkat. Kupte si oblíbenou vůni nebo kytici jarních květů, přivoňte si ke kvetoucím stromům. Nechte na sebe působit příjemné pocity, které ve vás vyvolává procházka, masáž nebo sport. Vydejte se do divadla. Nezapomeňte navštívit cukrárnu a dát si lahodnou kávu a dortík za nehoráznou cenu. V případě finanční nouze si upečte doma jablečný závin a užívejte si vůně skořice v celém bytě. Pusťte si hudbu, kterou máte rádi. Nebo ještě lépe: běžte na koncert.

Vyzkoušejte něco nového

Občas je dobré, překročit svůj vlastní stín. Nemusí se jednat o nic velkého, ale o fakt, že se k tomu „něčemu“ konečně dokopete. Mluvíte už rok o návštěvě fitka? Sbalte se, najděte si nějaké sympatické a prostě tam dojděte. Můžete jen chodit na pásu, ale UŽ tam budete! Bojíte se výšek? Nemusíte rovnou skákat padákem. Zkuste jít třeba na umělou stěnu! Nevěříte si při běhu? Tak prostě choďte tak rychle, až těch pár prvních běžeckých krůčků bude hračka. Začněte věřit svému tělu, získáte tím na sebevědomí. 

 

RADA FREKVENCE 1: Zlozvyky, které zabíjejí vztah! Na tyhle čtyři rozhodně zapomeňte

VZTAHY: Kdy je ten nejlepší čas na sex. Ráno nebo večer?

VZTAHY: Jak se cítit po letech vztahu stále zamilovaně? Zkuste pravidlo 2 – 2- 2!