Šárka Pančochová odkládá svatbu s přítelkyní. Vezmou se, až ČR povolí sňatky gayům

3. srpna 2019·Celebrity·Barbora Pisingerová

Zdroj: Instagram / sarkasnow

Po nedávném zasnoubení se svou americkou přítelkyní se Šárka Pančochová odhodlala k výraznému kroku. Dvojice totiž veřejně oznámila, že svatbu odkládá, dokud nebude legální i v České republice. Zákon o homosexuálním manželství leží v Poslanecké sněmovně už více než rok. Do druhého čtení se zatím nedostal.

Světoznámá česká snowboardistka Šárka Pančochová (28) se sice nedávno zasnoubila se svou americkou partnerkou Kaileen Laree (32), svatba ale zatím v dohlednu není. Dvojice na sociálních sítích oznámila, že je k odložení sňatku vedou hlavně lidskoprávní důvody.

“Zasnoubily jsme se, jak jste viděli. A teď jsme se rozhodly, že se nevezmeme, dokud nebude v České republice povoleno homosexuální manželství,” oznámila Pančochová s Laree po boku na novém videu, které zveřejnila 1. srpna.

View this post on Instagram

We have a little announcement about our engagement. New video is up. Link in my bio! . . . #lgbt #lgbtq #gaymarriage #gaycouple #equality #lesbian #gaygirls #czechequality #girlswholikegirls #babes #sharkadventuring #lgbtqequality #loveislove #lesbian #love #pridemonth #queer #instagay #transgender #gaypride #bisexual #trans #gayboy #pansexual #bi #lgbtpride #lovewins #gaylove #lgbtqia #equality

A post shared by Sarka Pancochova (@sarkasnow) on

“Kaileen a já jsme se rozhodly udělat něco většího, než je naše manželství a to odložit naši svatbu na dobu, kdy bude homosexuálním párům v České republice umožněno se ve své vlasti vzít stejně, jako těm heterosexuálním,” uvedla Pančochová na svém kanálu YouTube.

“Je důležité postavit se za to, co ve svých očích považujete za správné. Budeme se snažit pomoci to uskutečnit. Nadále nás sledujte a já budu čas od času přidávat videa o našem pokroku. Chtěla bych, aby široká veřejnost věděla o tomto problému, protože oni jsou ti, kdo nám to mohou pomoci zlegalizovat,” napsala olympionička.

 

Celebrity - další články