Filip Renč točí film podle knih Haliny Pawlowské! Z režiséra jsem měla nejdřív rozporuplný pocit, přiznala autorka

Režisér Filip Renč bude do 22. srpna v Praze, v Kladně a na Slovensku natáčet podle scénáře vzniklého z knih Haliny Pawlowské komedii Zoufalé ženy dělají zoufalé věci. Do českých kin bude film uveden v lednu příštího roku. ČTK o tom za tvůrce informovala Jana Šafářová.

Pawlowská napsala i scénář. “Když jsem dostala nabídku od producentů na jeho zfilmování, potěšilo mě to. Byla jsem ale najednou starší a něco jsem viděla v úplně jiném světle. A tak se přihodilo, že scénář vychází z mých dvou knih. Hrdinka Olga z knížky Zoufalé ženy dělají zoufalé věci vypraví svůj nový příběh v knížce Zase zoufalé ženy dělají zoufalé věci, která teprve vyjde. A podle této předlohy se točí i film,” řekla Pawlowská, která za svůj scénář k filmu Díky za každé nové ráno získala Českého lva.

V roli Olgy se představí Klára Issová, která předvedla svůj komediální talent ve filmu Všechno nebo nic, který vidělo v českých, slovenských a polských kinech 900.000 diváků. Issová jako Olga má v příběhu Zoufalé ženy dělají zoufalé věci velké plány se svým milostným životem. Městečko, kde se narodila, ji ale pro realizace záměrů nestačí, a tak se přemístí do velkoměsta. Tam potká muže, o kterém si myslí, že je ten pravý. Ovšem jen do okamžiku, než ho přistihne při nevěře. Jako studentka psychologie má tuto situaci teoreticky zvládnutou, ale praxe je jiná.

“Neměla jsem konkrétní představu, kolik má hrdinka vážit, jak velká má mít ňadra a zadek. Věděla jsem ale jistě, že představitelka postavy, kterou jsem si vymyslela, musí mít smysl pro humor a oči, které berou za srdce. A to všechno Klára má,” řekla Pawlowská.

Po boku Issové hrají další známé tváře české a slovenské scény jako například Lenka Vlasáková, Jiří Dvořák, Pavel Kříž, Martin Kraus, Petr Vacek či Alice Bendová.

S režisérem Renčem se Pawlowská potkala pracovně poprvé a o scénáři často diskutovali. “Měla jsem z Filipa na začátku rozporuplný pocit. Má svou jasnou představu, kterou chce vyjádřit. Nejdřív mě jeho připomínky štvaly, ale pak mě začaly podněcovat k tomu, že jsem některé scény úplně předělala,” řekla spisovatelka.

Režisér Renč, kterému v roce 2014 prezident Miloš Zeman udělil medaili Za zásluhy, loni uvedl film Lída Baarová věnovaný české filmové hvězdě a její milostné pletce s nacistickým ministrem propagandy Josephem Goebbelsem. Kritika snímek přijala nejednoznačně, zaznamenal však divácký úspěch, když ho navštívilo téměř 400.000 lidí.

Zdroj: ČTK