FOTO DNE: Snímek Trumpovy poradkyně klečící na pohovce vyvolal skandál!

Vzrušené diskuse o morálce prezidentského štábu dnes vyvolala fotografie Kellyanne Conwayové, jak v botách klečí na pohovce Oválné pracovny. Poradkyně prezidenta Donalda Trumpa si v této neobvyklé pozici zřejmě připravovala záběr skupiny ředitelů a rektorů amerických černošských škol a univerzit, kteří v pondělí hlavu státu navštívili.

K aféře se zatím nevyjádřil Bílý dům ani sama Conwayová. Někteří uživatelé twitteru označili snímek za důkaz pokleslé morálky v Bílém domě po Trumpově volebním vítězství. Jiní kontrovali záběry bývalého prezidenta Baracka Obamy v téže místnosti s nohama na stole.

 

“Conwayová se chová, jako by byla doma u mámy,” postěžoval si na twitteru uživatel Maps Maponyane. “Liberálové jsou pohoršeni neuctivým chování Conwayové v Bílém domě. Zřejmě na něco zapomněli,” zapojila se do diskuse Jenna Abramsová, která svůj komentář doplnila fotografií bývalého prezidenta Billa Clintona se stážistkou Monikou Lewinskou. Jejich poměr vyvolal ve své době v USA bouřlivý skandál, který Clintona málem připravil o prezidentský úřad.

Uživatel Josh Gondelman vyjádřil naději, že Conwayová pod sebou schovává Trumpova daňová přiznání, která prezident vytrvale odmítá předložit veřejnosti. Diane Sevenayová usoudila, že Conwayová s telefonem v ruce přivolávala do Bílého domu policii. Sam Donovan zase odhaduje, že Conwayová si na pohovce v Bílém domě esemeskuje s partnerem. “Vzdej to, Kellyanne, už ti zpátky nenapíše!” vzkázal Trumpově poradkyni. Uživatel David Corn si jen ulevil povzdechem “Ach, bože!”.

 

Conwayová si po Trumpově volebním vítězství vysloužila pozornost médií a veřejnosti už několikrát. V debatě o počtu účastníků Trumpovy lednové inaugurační slavnosti označila očividně chybné údaje Bílého domu za “alternativní fakta”.

Kontroverzní dekret prezidenta o zákazu vstupu obyvatel sedmi převážně muslimských zemí do USA hájila počátkem února poukazem na masakr ve městě Bowling Green, který se nestal. O týden později Conwayová doporučila v rozporu s etickými pravidly v televizním vysílání občanům, aby kupovali výrobky módní značky prezidentovy dcery Ivanky.

Zdroj: ČTK