Hitovka týdne: John Lennon – Woman

6. října 2021·Hudba·Lenka Skrzeczkova

John Lennon. (Foto: Shutterstock)

Stalo se vám, že máte s nějakou životní vzpomínkou spojenou píseň, kterou když posloucháte, zažíváte nostalgickou chvilku? Proto si pro vás rádio Frekvence 1 připravilo novinku v podobě Hitovky týdne. Každý týden vybereme jeden song, který zveřejníme na Facebooku a Instagramu a vy máte jedinečnou možnost se zapojit do vysílání. Tentokrát jsme pro vás vybrali hit Woman od Johna Lennona.

V sobotu 9. října by oslavil 81. narozeniny John Lennon – legendární zpěvák, kytarista skupiny Beatles, skladatel a malíř, ale také velký bojovník za mír. Společně s Paulem McCartneym vytvořil nejúspěšnější skladatelskou dvojici všech dob. Jako interpret, autor nebo spoluautor stanul John Lennon na vrcholu americké hitparády s rekordními pětadvaceti singly.

Dožil se však pouhých čtyřiceti let. 8. prosince 1980 ho v New Yorku zastřelil psychicky nemocný fanoušek skupiny Beatles Mark David Chapman. Byl za to odsouzen na doživotí. Od roku 2000 už jedenáctkrát požádal o propuštění. Marně.

Jak se zapojit?

Stačí pod příspěvek Hitovky týdne na Facebooku a Instagramu napsat s čím máte píseň spojenou nebo co si okamžitě vybavíte, když ji slyšíte. Vaše nejzajímavější odpovědi se pak objeví v pátek v ranním vysílání mezi 7:00 a 8:00 a v rámci  Sobotní party na Frekvenci 1. Kde bude společně s vámi nostalgicky vzpomínat moderátor Ondra Kubala! Tak s čím máte spojený hit Woman. Napište nám!

Hudba - další články