Kapela Rybičky 48 překvapila fanoušky na svátky novým klipem k písni DVĚ DECI VÍNA

27. prosince 2021·Hudba·Lenka Skrzeczkova

Rybičky 48 s Michalem Malátným. (Foto: se souhlasem Universal Music)

Česká pop-punková jednička, kapela Rybičky 48, nadělila svým příznivcům vánoční dárek! Kapela vydala 24. prosince zbrusu nový singl s názvem DVĚ DECI VÍNA. Typický vánoční příběh ale rozhodně nečekejte. „Vlastně by to měla být lehká zpověď postaršího sukničkáře, umělce, který i v milování se ženou našel cosi uměleckého,“ přiblížil příběh písně frontman Kuba Ryba. Ve filmovém videoklipu se v hlavních rolích objevili oblíbeni herci Hana Vagnerová a Michal Dlouhý a dokonce i zpěvák Michal Malátný z kapely Chinaski.

Písnička vznikla jako všechny jiné. Brnkal jsem si doma u krbu a zalíbily se mi jisté tóny, a když naskočila první věta refrénu, tak bylo jasné, že z tohodle brnkání bude song,“ říká o vzniku písně Ryba. O výslednou podobu skladby se pak postaral zkušený kytarista a producent Lukáš Chromek.

Méně romantický je však vizuál k singlu z dílny respektovaného videomakera Jakuba Mahdala. „Klip neodráží přesně to, co je v textu. Chtěli jsme tam vážnou, ale zároveň vtipnou zápletku. Zrovna jsem koukal na nějakej seriál na Netflixu, kde chlapík uspával práškem lidi, zabil je a ukradl jim peníze i identitu. Napadlo mě, že by klip mohl být o chlapíkovi ve středním věku, který je zajištěn, všechno má a jeho zálibou je nalákání mladých žen k němu domů, kde je okouzlí, uspí a pak zabije. Takový sériový vrah,“ popisuje zápletku netradiční a vtipné lovestory Kuba. „Jenže v tomhle klipu narazí na mladou krásnou dívku, která naopak vyhledává starší movité muže, nechá se pozvat k nim domů, okouzlí je, uspí práškem a vykrade. Je vám asi jasné, co se stane, když se tihle dva nezbedové potkají,“ dodává se smíchem.

Roli těchto dvou nezbedů si střihly špičky mezi českými herci – Michal Dlouhý a Hana Vagnerová. „Michal Dlouhý je můj nejoblíbenější divadelní herec a při psaní scénáře jsem si vzpomněl na hru Válka Roseových, kde byl úžasný. Byl volba číslo jedna a jsem nadšený, že do toho šel. Na roli té slečny jsme potřebovali někoho, kdo skvěle hraje, je sexy a půjde úžasně do páru s Michalem,“ zdůvodňuje volbu herců Ryba. Ve videu se na chvíli objeví i Michal Malátný z Chinaski. Kdy a proč se už ale musí fanoušci nechat překvapit.

Příští rok, 20. října, chystá kapela Rybičky 48 oslavu dvaceti let existence formou dvakrát odloženého koncertu v pražské O2 areně.

Hudba - další články

Doporučujeme