XINDL X vydává sedmé album TERAPIE. Pokřtí ho 25. listopadu v O2 Universu

28. října 2021·Hudba·Lenka Skrzeczkova

Zpěvák Xindl X. (Foto: se souhlasem Universal Music)

Zpěvák Ondřej Ládek, známější pod pseudonymem Xindl X, vydává 29. října nové album. Nese název Terapie a přináší barevnou škálu písní. Jde o nejosobitější, nejotevřenější a téměř až zpovědní desku, kterou Xindl X pokřtí a představí svým fanouškům na svém největším koncertě 25. listopadu 2021 v pražském O2 Universu. S albem vychází i videoklip k písni Lovec perel, který bude ke zhlédnutí už ve čtvrtek 28. října v 19:00 na YouTube.

Všechny písničky na desku jsem napsal během lockdownu, v první vlně covidu. Skládání a textování bylo to jediné, co mi pomáhalo držet si víru, že svět je stále normální. Že nežijeme konec světa. Vždy ráno vstát, vzít si kytaru a začít skládat, to pro mě byla Terapie, abych se nezbláznil,” vysvětluje název novinkového počinu Xindl X. Spolu s albem, které obsahuje 11 skladeb, vychází i nový videoklip k singlu Lovec perel, který Ondřej napsal pro svou ženu.

Hudebně jsem chtěl, aby deska byla hodně barevná. Chtěl jsem tam mít písně folkové s nádechem country a americany a stejně tak moderní popové písně, co se nebojí elektroniky. A ideálně tyto vlivy míchat i uvnitř jednotlivých písní. Věřím, že se to povedlo. Mám radost, že na desce je jak takřka táboráková Má chata, můj hrad, tak vyloženě elektronické Neony, a ostatní písně mezi těmito póly oscilují,” charakterizuje Terapii sám zpěvák.

Objeví se zde zbrusu nové, ale i již dříve vydané singly, jako jsou Sebelovesong,Něco je ve vzduchu nebo Má chata, můj hrad. „Touha po pestrosti byl i jeden z důvodů, proč jsem na desce dělal se dvěma producenty. Na jedné straně s Dalíkem Cidlinským, který byl u vzniku většiny mých dosavadních desek, takže často zná moje představy o směrování písničky ještě, než mu je řeknu, na druhé s Honzou Steinsdorferem, s nímž jsem nikdy předtím nedělal, takže jsme spolu mohli zkoušet uchopit moje skladby úplně jinak, než jsem to dřív zkoušel. Zásadní osobou desky je i kytarista Pepa Štěpánek, o němž jsem vždycky věděl, že umí hrát skvěle jak folk a country, tak moderní pop. A proto svými kytarovými party tmelí světy obou producentů k sobě,” dodává Ládek.

Albovou novinku zpěvák pokřtí na svém koncertu v pražském O2 Universu. 25. listopadu letošního roku. „Věřím, že to bude jedinečný a neopakovatelný zážitek,” uzavírá.

Hudba - další články