PORADNA FREKVENCE 1: Tohle jídlo vás udělá šťastnými!

Zajezte špatnou náladu. Funguje to! Správně zvolené jídlo je opravdu lék, ale musíte vědět, co si dát, aby to opravdu klaplo. Inspirujte se!

Klasika na špatnou náladu je čokoláda. Přinejmenším od prvního trablu v lásce víme, že čokoláda dokáže zahnat chmury. Kakaový prášek obsahuje fenylethylamin, který může za to, že se nám v mozku vytváří hormon štěstí serotonin.

Jenže pozor. Čokoláda vás může udělat také nešťastnými. Pokud místo jedné kostičky sníte celou tabulku, začnou vám být po čase malé kalhoty. Naštěstí jsou tu zdravější alternativy. Fenylethylamin se schovává také v banánech, fících nebo kešu oříšcích.

Těstoviny

Fandové těstovin, zbystřete! V těstovinách nejsou jen ty zlé uhlovodany, ale také štěstí! Pokud si dáte těstoviny s něčím, co obsahuje bílkoviny, produkuje se v mozku tryptofan. Takhle látka je zodpovědná za dobrou náladu. Dávejte si ideálně celozrnné těstoviny, ty nenechají tak rychle spadnout hladinu cukru.

Ostréééé

Také ostré pokrmy, jako je chilli, zázvor nebo feferonky jsou poslové štěstí. Ostrá chuť dráždí buňky v ústech a může za to, že se pak vylučují endorfiny. Ty působí uklidňujícím dojmem a odbourávají stres.

Potrava pro nervy

Jako správná potrava pro nervy se osvědčila brokolice, špenát nebo červená řepa. Obsahují vitamín B, který působí uklidňujícím dojmem a zabraňují výkyvům nálady.

Až se budete příště hroutit, můžete si bez špatného svědomí dát kousek čokolády, talíř těstovin nebo hodit brokolici na pařák.

 

PORADNA FREKVENCE 1: Nebojte se prošlých potravin. Které jsou v pohodě?

PORADNA FREKVENCE 1: Zahřejte se díky vhodnému jídelníčku!