Chcete mít dlouhý život? Pořiďte si kočku

18. října 2021·Koktejl·Lenka Skrzeczkova

Ilustrační foto. (Zdroj: Shutterstock)

Toužíte po léku na dlouhověkost? Pořiďte si kočku a pokud mňouká a přede, tak máte vyhráno. S informací přišel server flowee.cz.

Pokud máte doma micinku, tak jisto jistě jste podle statistiky pětkrát zdravější než lidé, kteří tohoto domácího mazlíčka nemají. Také bylo zjištěno u majitelů těchto kočičích lásek o 30 % nižší riziko infarktu.

V čem tato “léčivá” sílá spočívá?

Micinky jsou známé, že pomáhají lidem lépe snášet deprese a choroby jako je Alzheimerova nemoc, posttraumatické stavy. Již samotné mazlení s nimi člověka dokáže uklidnit. Kočka podle odborníků na bioenergetiku dokáže vycítit, jakým zdravotním problémem trpíte a následně se jej snaží vstřebat. Pokud se vám například uvelebí na levém rameni či lopatce, může to značit problémy se srdcem. A pokud si hoví na vašich zádech, cítí problémy s ledvinami apod.

Kočičí vrnění je pozitivní

Vrnění vašeho miláčka zmírňuje stres a má pozitivní vliv i na vaše fyzické zdraví. Tato léčivá schopnost je také důvodem, proč micinka přede například během porodu nebo když je zraněná. Majitelé pak poukazují na to, že díky vrnění se jim zmírní například migréna.

Co je felinoterapie?

Tzv. léčba kočkou ještě není tak úplně profláknutá. Cílem je rozvoj sebeuvědomění u handicapovaných osob, ale také výchova dětí a mládeže k odpovědnosti. Například u dětí s mentálním postižením se prokázalo, že s “léčivou” micinkou roztávají a komunikují přirozeně. Přitom tyto děti bývají většinou uzavřené a mlčenlivé. Terapie má také pozitivní vliv na seniory. Kočky se ale například používají i při podpůrné léčbě závislostí, neuróz, stresu a neklidu.

Koktejl - další články