Šárka Rezková: Je zvláštní, jak se vyselektovali lidi. Nadávají na umělce, přitom vždycky se s námi strašně rádi fotili

19. listopadu 2020·Články·Lenka Skrzeczkova·Luboš Procházka

Foto: Archív CNC

Před 17 lety odešel známý muzikant Jiří Brabec do hvězdného nebe. O manželovi, synovi Dominikovi a aktuální situaci koronaviru promluvila manželka Brabce, zpěvačka, Šárka Rezková.

Je to už 17 let, co odešel Jiří Brabec, zpěvaččin manžel. Který spáchal v roce 2003 sebevraždu na  pronajaté chatě v Božejově. Šárka po těch letech na manžela neustále vzpomíná a velmi ji chybí. “I po té dlouhé době mám takové zvláštní mrazení v žaludku a ještě když se k tomu nachomýtne jeho syn Dominik, tak se to znásobí, protože on je jeho věrná kopie,” říká zpěvačka. Syn jde v otcových šlépějích a posledních pár let se učí hrát na klavír a letos dokonce začal skládat vlastní hudbu.

Aktuální situace koronaviru zasáhla i Rezkovou, kvůli opatřením nesmí zpívat na veřejnosti. Podle zpěvačky by se lidé ale s touto situací měli smířit. “Ta mrcha, skvrnitá, žravá tady je. Kosí prostě lidi, chřipečka to evidentně není,” uvedla. Také podotkla, že vláda dělá co může. “Takže já do toho nevidím, jako mnozí z nás nevidí do politiky, nevidí co se prostě děje, jak musí jednat, co musí před národem zatajit, aby vám nevznikla panika. Co můžou vypustit, aby to nějakým způsobem korigovali, aby lidi byli relativně v klidu, ale říkám, nikdo nevíme, kdy nás to zkosí. Umírají mladí lidé a je to maso,” doplnila Šárka.

Rezkové se nelíbí, jak se lidé k umělcům otočili zády. “Je zvláštní, jak se vyselektovali lidi. Nadávají na umělce. Přitom vždycky se s námi strašně rádi fotili a byli šťastní, že si můžou popovídat a najednou jsme pro něj žumpa, která vlastně nemá právo existovat a fungovat a jsme komedianti,” popisuje zpěvačka. Podle ní si lidé neuvědomují, že kultura tvoří obraz národa. “Všichni bychom se měli stmelit, protože každé to odvětví dostalo strašný zásek. Spoustu lidí to zničí. Myslím, že to hodně dlouho nebude veselé,” dodala.

 

Články - další články