Stovky lidí se přišly podívat do Severky na protagonisty seriálu MOST!

26. února 2019·Články·Lukáš Vaněk

Stovky lidí se v pondělí přišly podívat na protagonisty úspěšného seriálu MOST!, jehož poslední díl se vysílal z mostecké hospody Severka. Právě v Mostě se děj seriálu, který od ledna uvádí Česká televize, odehrává. V obležení byli už před autogramiádou herci. Samotná hospoda se zaplnila krátce před 18:00. Podle České televize jde o nejsledovanější komediální seriál posledních let.

Na autogramiádu do hospody mezi paneláky přijela delegace v čele se scénáristou Petrem Kolečkem. Aplaus si vysloužil představitel Čočkina Vladimír Škultéty, Erika Stárková, která ztvárnila Dášu, Michal Isteník, jenž hraje majitele hospody Edu, a další.

Takzvaná selfíčka si už před autogramiádou pořizovali lidé se seriálovým Frantou, jehož hraje Zdeněk Godla. V Severce dnes chyběl představitel titulní role Luďana Martin Hofmann. Štamgasti seděli v Severce už od odpoledne, a zabrali tak místa u stolů. Tlak byl ale hlavně před stolem, kde seděli herci. Opouštět lokál návštěvníci nechtěli ani po získání podpisu. K odchodu marně vyzývali moderátoři. “Teď se nepodepisuje, je potřeba se nadechnout, aby na každého došlo,” uvedla Ester Janečková. “Chcete naše podpisy? Tak udělejte místo,” vyzval půl hodiny po začátku autogramiády Godla.

Napjatá atmosféra trvala v hospodě zhruba 40 minut. “Hlavně s láskou a držte všichni úhel,” požádala přítomné Stárková. Posléze se podařilo organizátorům dav přimět, aby utvořil frontu. V té čekala i Jana Páníková s desetiletou dcerou a čtyřletým synem. “Stáli jsme asi hodinu, ale nemohla jsem si to nechat ujít,” řekla ČTK. “Viděli jsme každý díl, povolila jsem to mimořádně i dceři, když je to od nás,” dodala.

Stylově v tričkách s populárním sloganem seriálu DYCKY MOST! přišla trávit pondělní podvečer parta místních mužů. “Do Severky jsem chodil už s bandičkou tátovi pro pivo,” řekl ČTK Pavel Sosnovec. Seriál s přáteli sledoval. “Párkrát nás naštvali, protože kvůli natáčení tady nevařili,” podotkl. Návštěvnost Severky se podle něj výrazně zvýšila stejně jako zájem o Most. “Myslím, že to Mostu pomůže, město není jen černý a ošklivý, jak to všichni dřív viděli,” podotkl.

Sledovanost seriálu předčila očekávání. Mluvčí České televize Karolína Blinková ČTK řekla, že sledovanost výrazně stoupá. Zatímco první díl měl 1,45 milionu diváků, dosud poslední odvysílaný díl (sedmý) přesáhl 1,9 milionu. “Seriál oslovuje více muže než ženy, a to zejména muže mladšího věku. Ve skupině mužů ve věku 30-44 let dosahuje MOST! na průměrný podíl na sledovanosti téměř 55 procent, mezi muži mezi 15 a 29 let potom na téměř 50 procent,” uvedla mluvčí televize.

Komediální seriál Most! je společným projektem scenáristy Petra Kolečka a režiséra Jana Prušinovského. Každé pondělí usedali k obrazovkám lidé, kteří sledovali osudy obyvatel severočeského Mostu. Drsný humor, charaktery postav a jejich vyjadřování jsou pak předmětem debat různých skupin.

My jsme si mysleli, že to je to dobré, ale nikdo nečekal, že to přeroste do společenského fenoménu. Myslím, že hodně věcí, které se kolem toho dějí, už ani nesouvisí se seriálem,” řekl ČTK Kolečko. “Já jsem chtěl jen ťuknout nějaká témata, ale tohle je samozřejmě něco mimořádného,” dodal před zaplněnou Severkou.

Zájem o seriál se projevil i v návštěvnosti dnešní autogramiády, která měla skončit v 19:30, ale herci se podepisovali ještě ve 20:00.

Poslední díl vysílala Česká televize v pondělí mimořádně až ve 21:45, tedy později než jiné díly. Vsedě i vestoje většinou s pivem jej sledovalo na 150 hostů společně s jeho protagonisty.

Zdroj: ČTK

Články - další články