Vlasy jsou zrcadlem vašeho zdraví! 3 nejčastější problémy, a co znamenají

Nejen pokožka, ale i vlasy napoví, jak jste na tom se zdravím. Pokud máte pocit, že se vaše vlasy chovají jinak než obvykle (a ani intenzivní péče nepomáhá), mohou se za tím skrývat následující problémy.

1. Vlasy jsou bez lesku

Jestli se vám vlasy přestaly lesknout a jsou i po použití kondicionéru matné a hrubé, může to být tím, že vám chybí důležité omega-3 mastné kyseliny. Zařaďte do jídelníčku více ryb, hlavně lososa a tuňáka. Zdravé tuky vlasy vyživují a vracejí jim lesk.

Hair GIF - Find & Share on GIPHY

2. Vlasy jsou lámavé a extrémně suché

Lámou se vám vlasy v polovině délky a připadají vám jako suchá sláma? Za tím může vězet špatná činnost štítné žlázy. Slabé a jemné vlasy ukazují na zvýšenou činnost, zatímco suché a lámavé na sníženou činnost štítné žlázy. Dalším důvodem špatné kondice vaší hřívy je nedostatek bílkovin nebo železa. Snažte se jíst libové maso a také skořápkové plody, obojí obsahuje cenné bílkoviny.

Hair GIF - Find & Share on GIPHY

3. Vlasy se rychle mastí

Pokud se vám mastí vlasy velmi rychle, může to být dědičnou dispozicí. Někteří lidé mají více mazových žláz, které produkují tuk. Dalším důvodem mohou být hormonální změny nebo dlouhodobý stres. Právě stres může za zvýšenou činnost mazových žláz, což se projeví mastnými vlasy.

Hair GIF - Find & Share on GIPHY

Nejčastější chyby při mytí vlasů najdete ZDE.