Jak si rychle zlepšit náladu? Vyzkoušejte tyhle tipy!

Když přijde na špatnou náladu, není imunní vůbec nikdo. A to zvlášť v zimě, kdy je málo sluníčka, venku je pořádně chladno a dny jsou krátké. Naštěstí ale existuje řada jednoduchých léků, jak si rychle a účinně pomoci! Některé zaberou pár minut, jiné jen pár vteřin. 

  • Usmějte se

Může se to zdát jako paradox, ale pokud vám není nejlépe, pomůže vám se usmát. Grimasa úsměvu totiž v mozku nastartuje ty správné procesy a vám nakonec bude skutečně o něco veseleji.

  • Dejte si čokoládu

Není nad dobré jídlo! Právě čokoláda pomáhá vyplavovat endorfiny, neboli hormony štěstí. Pokud nejste jejím fanouškem, pomůže i jiné jídlo, které máte moc rádi.

  • Párkrát povyskočte

Je třeba rozproudit krev a trochu se protáhnout. Dobrý je i běh nebo chvilka jógy, pokud se však potřebujete “sebrat” rychle, pomůže už jen to, když si párkrát zaskáčete nebo uděláte pár dřepů.

  • Kupte si květiny

Je jedno, že vám je nedal nikdo blízký. Klidně cestou z práce zamiřte do květinářství a vyberte si kousky, které se vám líbí, nebo jen jednu jedinou kytičku. Ta vám doma ihned zkrášlí prostředí a bude vás svou krásou těšit. Vytrhne vás navíc ze zažitého stereotypu. Podle vědců nás navíc přítomnost květin činí produktivnějšími!

  • Dopřejte si orgasmus

Milostné radovánky a nebo i pouhá masturbace člověku pomáhají vyplavovat spoustu hormonů, díky kterým se cítíme příjemně. Milování s blízkou osobou navíc pozvedne i naši psychiku a protáhne celé tělo.

  • Dejte si žvýkačku

Až takhle je to jednoduché! Podle nedávných studií vědců už pouhá žvýkačka pomáhá uvolnit tělo i mysl a zmírnit právě prožívaný stres.

  • Hoďte se do gala

Nemusíte rovnou vytahovat ze skříně svůj nejlepší oblek nebo večerní šaty, ale obecně platí, že pokud nevypadáme nejlépe, ani se nejlépe necítíme. Naopak když sami sobě věnujeme trochu péče, dopřejeme si nějaký zkrášlovací rituál, jako třeba pleťovou masku či zastřižení vousů, oblékneme si pěkné a čisté oblečení a mrkneme se na sebe do zrcadla, často se nám ihned zvedne sebevědomí i nálada.

  • Jděte do přírody

Pokud máte čas, vypněte mobil a běžte na chvilku relaxovat někam do přírody. Krásně vás to uklidní, pohyb venku vám taky prospěje a nakonec se budete cítit mnohem lépe. Do civilizace se vrátíte plní sil!