Máte ještě starý mobil? Na internetu za něj můžete dostat i desetitisíce!

Pokud jste už vyhodili všechny vaše staré telefony, možná si teď položíte hlavu smutně do dlaní. Na internetových aukcích se totiž některé typy dají prodat za neskutečné částky!

Například jeden z opravdu prvních mobilních telefonů Motorola DynaTAC 8000x někdo na intertnetovém portálu eBay prodává za neuvěřitelných dva a půl tisíce liber, to je v přepočtu  80 tisíc korun! A podobný, ovšem zřejmě v horším stavu, se už i za polovinu částky prodal. Tenhle telefon je totiž opravdová rarita. Vyroben byl už v roce 1984 a proslavil jej Michael Douglas ve filmu Wall Street. 

Je ovšem vysoce nepravděpodobné, že někdo v Česku tento telefon vlastnil či vlastní. Stejně jako vůbec první telefon firmy Nokia, typ Mobira Talkman. Ten je ještě o tři roky starší a na eBayi za něj můžete dostat i přes 20 tisíc korun. Takovéto raritky jsou samozřejmě vysoce ceněné, ale záleží také na míře opotřebení. 

Ovšem i s obyčejnějšími typy telefonů si můžete vydělat slušné peníze. Například taková Nokia 3310 by se určitě někde v zastrčených šuplících našla u řady z vás. A na internetu za ní můžete dostat  mezi 500-1800 korunami. Podobné je to u Nokia 9000 Communicator nebo Sony Ericcson W880i.

Ještě více si polepšíte, pokud objevíte telefony Nokia N95 (1800-2800 korun) nebo Motorola StarTAC (900-3100 korun). A jeden z prvních inteligentních smartphonů, oblíbený Apple iPhone 2G, se dá zpeněžit až za 30 tisíc korun!

To není špatné za téměř deset let starý telefon, co říkáte?

FOTO: eBay

Galerie