Bára Špotáková je bronzová!

19. srpna 2016·Celebrity·Redakce

Bára Špotáková nezklamala a veze nám z Ria další medaili! Svým oštěpem si dohodila tentokrát na bronz. Pro českou výpravu vybojovala už šestý bronz a celkově osmou medaili.

Pětatřicetiletá Špotáková se mohla stát první atletkou v olympijské historii, která získá zlato v jedné disciplíně na třech hrách po sobě. Výkon 64,80 metru z předposlední série však stačil jen na třetí místo a dělilo ji dvanáct centimetrů od stříbra, které získala Sunette Viljoenová z Jihoafrické republiky. Šampionkou se stala nejmladší účastnice finále Sara Kolaková z Chorvatska hodem dlouhým 66,18 metru.

Blízko k cennému kovu měla i Zuzana Hejnová, která skončila ve finálě běhu na 400 metrů překážek na čtvrtém místě a od obhajoby bronzu ji dělily dvě desetiny sekundy. O medaili přišla až za poslední překážkou, kde nestačila na finiš Američanky Ashley Spencerové. Závod dokončila ve svém letošním maximu 53,92. Závod vyhrála další běžkyně z USA Dalilah Muhammadová časem 53,13 sekundy.

OH: To je paráda! Ve finále oštěpařů budou házet všichni tři Češi!