Lenka Filipová nazpívala se svou dcerou Lenny píseň Samotní nejsme nic

9. ledna 2021·Hudba·Iva Pavlousková

Lenka Filipová & Lenny foto: Universal

Píseň Samotní nejsme nic je po třech letech novou skladbou, kterou Lenka Filipová posílá do éteru. Navíc jako duet. Zcela výjimečně se svojí dcerou Lenny, jež Lenku doprovází na piano a překvapivě angličtinu vyměnila za češtinu. Jde o titulní píseň k novému seriálu Kukačky.

Písnička v češtině a písnička s mojí mamkou byly asi dvě nejčastěji kladené otázky, se kterými jsem se v posledních letech setkávala. Jsem proto ráda, že posluchačům můžeme nabídnout něco nového, co splňuje obojí,“ dodává s úsměvem Lenny.

Autoři  požádali Lenku Filipovou a Lenny, zda by pro Kukačky nazpívaly společně píseň s tématem rodičovství. Vznikla skladba Samotní nejsme nic, duet o vztahu rodiče k dítěti. Klip k singlu vznikl během prosince pod vedením Marka Jarkovského, který vkusně propojil záběry ze seriálu i z osobního archivu zpěvaček. Natáčelo se ve studiu producenta Davida Solaře, jenž píseň spoluprodukoval s hudebníkem Marcusem Tranem.

Díky dějství seriálu dostává písnička v očích diváků daleko hlubší rozměr, a to u nás také hrálo podstatnou roli, když jsme se pro tuto spolupráci rozhodovaly. I proto bylo pro nás důležité ukázat kousky seriálu i v klipu,“ zaznělo od Lenky Filipové. „Rodinnou“ atmosféru videoklipu pak umocňují jedinečné záběry z videoarchivu Lenky Filipové a Lenny.

Tento singl určitě není naší první ani poslední spoluprací, ale myslíme, že názorně ukazuje, že na věci musí být ten správný čas,“ shodují se Lenny s Lenkou.

 

Hudba - další články