Lenny vydává singl, ve kterém je omámena láskou

19. června 2021·Hudba·Iva Pavlousková

Lenny, foto: Universal

Zpěvačka a autorka Lenny je již několik let výraznou postavou české hudební scény. Nyní vydává naprostou novinku – píseň Overdosed, na které spolupracovala s Danem Lancasterem, britským producentem nominovaným na cenu Grammy, a spolu s režisérem Ondřejem Kudynem k ní natočili osobitý videoklip.

Historie Overdosed  sahá až do léta roku 2019, kdy se Lenny dostala do ruky tato demo nahrávka. „Tehdy jsme si vzájemně posílali hudební nápady se spoluautorem mojí písně Home Chesterem Travisem a narazili jsme na tuhle nahrávku. Její chytlavost mě okamžitě dostala. Dál jsme na ní pracovali těsně před covidem, v lednu loňského roku, kdy jsme se shodli, že tématem písně bude stav absolutní zamilovanosti, kdy člověk jen stěží vnímá, co se děje kolem něj. V podstatě je omámen/předávkován láskou,“ popisuje Lenny.

Na videoklipu se Lenny u po třetí rozhodla spolupracovat s Ondřejem Kudynem. „S Ondrou jsme se tentokrát předháněli v nápadech na zpracování klipu, protože téma je tak pestré, že naše fantazie pracovala na plné obrátky,“ říká Lenny a dodává, že nakonec téměř dvacetihodinové natáčení přineslo své ovoce. „Myslím, že je vizuál ve výsledku hodně osobitý. Střídali jsme styling, prostředí i kamerové objektivy a věřím, že spojením našeho umu vzniklo opět něco, co má přesah za hranice naší země,“ doplňuje zpěvačka.

Jako největší událost celého projektu s Overdosed ale Lenny vidí ve spolupráci s váženým britským producentem Danem Lancesterem, který mimo nominaci na Grammy spolupracoval se zpěvaččinými oblíbenými kapelami Bring Me The Horizon, Blink 182 nebo 5 Seconds of Summer. „Dnešní doba je úžasná v tom, jak jsou některé možnosti a sny dosažitelné. Dan mě začal sledovat na Instagramu, já mu napsala zprávu, že by pro mě bylo ctí s ním spolupracovat a za 10 minut jsme byli domluveni. Zásadní pro mě bylo zpracování písně, protože jsem trvala na tom, aby v ní byl dostatek živých nástrojů a aby měla žánrově rockový podtext. Ve výsledku mi jde hlavě o to, aby vzniklo něco, co bude mít, lidově řečeno ‚koule‘. A jsem předsvědčená, že tady se to povedlo,“ pochvaluje si spolupráci Lenny.

Hudba - další články