Vánoční recepty Frekvence 1: Udělejte si výbornou vánočku a punč podle Jany a Mikesche

14. prosince 2020·Jídlo a pití·Lenka Skrzeczkova

Moderátoři F1 Jana Knížková a Roman Mikesch (Foto: Frekvence 1)

Vánoce jsou sice především svátky klidu a míru, mnoho z nás by si je ale vůbec neumělo představit bez dobrého jídla a pití. Právě proto jsme si pro vás na Frekvenci 1 připravili sérii těch nejlepších receptů, ke kterým se každý rok rádi vracíme. Tentokrát tu pro vás máme vánočku Na třech pivech od moderátora Romana Mikesche a Anglický vánoční punč od moderátorky Jany Knížkové, který vás v chladných dnech určitě zahřeje.

S moderátory Janou Knížkovou a Romanem Mikeschem se v éteru Frekvence 1 můžete setkat každý všechní den od 14 do 17 hodin v odpoledním vysílání, kdy vám zpříjemňují den. Také jsou součástí zábavného pořadu Velké hlavy, kde komentují velké i malé události aktuálního dne. Když jsme se moderátorské dvojice zeptali na jejich oblíbený vánoční recept, ani chvíli neváhali a podělili se s námi o recept na výbornou vánočku Na třech pivech a Anglický vánoční punč.

 

Co budete na Mikeschovu vánočku Na třech pivech potřebovat?

  • klasické ingredience na pečení vánočky
  • tři kvalitně vychlazená piva

 

Moderátor Roman Mikesch (Foto: archív Roman Mikesch)

Jak na to?

Nejprve si připravíme kvásek, mouku a vejce. “Nesmíme zapomenout na základní věc a otevřít první pivo a zhluboka se napijeme,”  doplnil moderátor Roman Mikesch. Zaděláme těsto na vánočku a první pivo dopíjíme.

“Necháme kynout a už otevíráme drujé pivo a během kynutí ho vypijeme,” popisuje postup Mikesch. Z nakynutého těsta upleteme vánočku a dáme ji péct.

Moderátor Roman Mikesch (Foto: archív Roman Mikesch)

“Následně otevíráme třetí pivo, upíjíme a sledujeme pečení,” říká moderátor. Když je vánočka hotová vyjmeme ji z trouby a už byste měli dorážet třetí pivo.

“Když se trefíme, posypeme velejemným cukrem a při podávání se snažíme neupadnout,” dodal. Dobrou chuť!

 

Vánočka od Romana Mikesche (Foto: archív Roman Mikesch)

 

Co potřebujeme na Anglický vánoční punč od Jani?

  • 25 dkg cukru
  • 2,5 l vody
  • 1 celou skořici
  • 12 ks hřebíčku

 

“Ač to sice nevypadá, skutečně jsou to ingredience do punče,” popisuje recept se smíchem moderátorka Jana Knížková. Tajemství totiž tkví v tom, že první čtyři suroviny tvoří základ a následně až těsně před konzumací si jej každý doplní o následné suroviny:

  • 2 l červeného vína
  • 1/2 l rumu (koňak nebo vodka)
  • šťáva z 3 pomerančů
  • šťáva z 2 citrónů

 

Jak na to?

Nejprve cukr, vodu, skořici a hřebíček svaříme pět dní před Vánocemi. “Ale jen blázen by čekal pět dní,” popisuje se smíchem Jani. Tuto štávu nalejeme do plastových lahví a necháme je v chladu. “Pak použijeme vždy část podle potřeby,” říká.

Šťávu přivedeme k bodu varu a na toto množství se dávají zbylé čtyři suroviny. “Místo rumu můžete do punče použít i vodku nebo koňak,” dodala Jani. Na zdraví!

Ilustrační foto (Zdroj: Shutterstock.com)

Jídlo a pití - další články