Nemocné a hluché štěně nechali v útulku: Adoptoval ho mladík se stejným postižením

Na světě určitě není nouze o neštěstí a smůlu, naštěstí je ale kolem nás i množství opravdu krásných příběhů. Jedním z nich je i životní cesta pejska Emersona, který byl jako malé štěňátko odhozen, protože byl hluchý a nemocný. Emersona si nakonec našel páníček, který trpí úplně stejným postižením. A dvojice se nyní společně učí znakovou řeč. 

Když bylo Emersonovi pouhých šest týdnů, byl nemocný, opuštěný a hluchý. Trápilo ho hned několik zdravotních problémů – byl napaden silně nakažlivým parvovirem a trpěl nebezpečnými záchvaty. Jeho šance na adopci proto nebyly nijak valné.

Good Evening #NFRnation!! Who out there loves a happy ending?? I know we sure do!!So many of you followed our sweet…

Zveřejnil(a) NFR Maine dne Neděle 17. března 2019

Všichni jeho sourozenci, kteří se dostali do útulku s ním, si rychle našli nové rodiny, Emersonovi to ale trvalo o něco déle. Jednoho dne se však útulku NFR Maine ozval mladík jménem Nicholas, kterého štěně zaujalo. Nick byl totiž také hluchý a byl proto přesvědčený, že by si spolu mohli dobře rozumět.

Jakmile Nick se svou maminkou přišli do útulku, bylo rozhodnuto. Muž navázal se štěnětem přímý oční kontakt a pejsek rovnou přišel a sedl si mu k nohám. Zaměstnanci útulku okamžitě věděli, že jim to společně půjde dobře. A měli pravdu. Nick a Emerson si moc dobře sedli a oba teď pracují na tom, aby se pejsek naučil povely podle znakové řeči.

“Tohle se zapíše do historie jako jedna z mých úplně nejoblíbenějších historek o adopci,” napsala žena, která se o Emersona dočasně starala, na Facebook útulku.

Galerie