Nejlepší práce na světě? Společnost vám zaplatí za 6 měsíců dovolené

Tohle je rozhodně nabídka, která se neodmítá. Během brouzdání po internetových portálech nabízejících zaměstnání vás asi málokterá okouzlí natolik, že byste se kvůli ní byli ochotní stěhovat. V porovnání s náplní práce je však v tomto případě vzdálenost skutečně nepodstatný detail. V čem nabídka spočívá?

 

Australská společnost Tasmania Parks and Wildlife Servis aktuálně hledá dva zájemce, kteří by se postarali o ostrov jménem Maatsuyker. Že jste o něm nikdy neslyšeli? Nedivíme se. Je totiž skutečně malý a pokud si nedovedete představit život bez internetového připojení a davů lidí, tahle nabídka vám asi nic nepřinese. Máte-li však dost přelidněných měst a civilizace, tahle práce by mohla být přesně pro vás.

Na ostrov budete přepraveni vrtulníkem. Na rozdíl od letadla zde neplatí přísné podmínky ohledně hmotnosti zavazadel, s sebou si totiž můžete vzít bagáž do hmotnosti 325 kilogramů, první jídlo z pevniny bude totiž doručeno až po 3 měsících práce.

A v čem vlastně spočívá náplň této vysněné práce? Strážci ostrova zaznamenávají změny počasí, kochají se krásnou přírodou a v závěru pobytu by měli ostrov předat ve stavu, v němž ho přebírali. Bydlet budete s parťákem v plně vybaveném majáku. Zní to idylicky, že? Jen si při přihlašování pořádně rozmyslete, s kým tam chcete odjet. Měl by to totiž být člověk, z jehož přítomnosti se během 6 měsíců na opuštěném ostrově nezblázníte.