Ticho – teď řídím já!

Kdo mluví víc do řízení - muž ženě nebo žena muži? Každopádně jde o celkem častý jev za volantem, který může vygradovat. Řidič/ka šlápne prudce na brzdu a spolujezdce vyhodí z auta.

Kdo řídí je pánem

Muži většinou berou své auto jako člena rodiny, se kterým jsou citově svázáni. Když už konečně dojde k tomu, že za volant pustí svou milou, stejně  trpí. „Dívej se do zpětného zrcátka…nepředjížděj…už předjeď…zaparkuj támhle…málem jsi ho nabrala…“. Nekonečné hodnocení, které i při zdravém rozumu může vyústit v celkem humornou scénku. Spolujezdec je vyhozen za jízdy… Pravidlo – kdo řídí je pánem vozu by si měl každý před tím, než usedne na místo spolujezdce, opakovat jako mantru.

Agresivní řidič

Výzkumy ukázaly, že stres a úzkost při řízení mají podobný efekt, jako když řidič za jízdy telefonuje. Že právě stres může za snížení reakčního času a pozornosti, a řidič je agresivní.

Klid za volantem

1. čisté a voňavé auto je nejenom dobrou vizitkou každého řidiče, ale budete se v něm cítit dobře

2. děti v autě zabavte (pusťte jim pohádky, zpívejte si s nimi), povolte jim různé hry a časopisy

3. při telefonování používejte hands-free (navíc se vyhněte konfliktním tématům, které řidiče rozhodí)

4. navoďte si dobrou náladu příjemnou hudbou (a nebo poslechem stanice  Frekvence 1:-))

A jak to mají za volantem moderátorky Dámského klubu? Vadí jim, když jim někdo mluví do řízení?

Markéta: „Já to úplně nesnáším. Rady typu vidíš, tam bude stopka nebo nevím, jestli to před tím náklaďákem stihneš, nebo hitové: nejedeš moc rychle??? mě dokáží vytočit do absolutna. Já řídím, já jsem zodpovědná, já chci rady jen na vyžádání.”

Aneta: „Co bych vám k tomu asi řekla, když nemám řidičák. No, proč nevyjádřit názor, když se mi zdá, že řidič jede třeba špatným směrem :-).“

 

Na vaše názory čekáme mezi 16:00-17:00 již dnes na Frekvenci 1.