Žena zažila klinickou smrt: Po porodu zkolabovala a několik sekund se vznášela nad svým bezvládným tělem

25. ledna 2021·Životní styl·Lenka Skrzeczkova

Stephanie Arnold (Foto: Twitter IANDS/matrix2city)

Stephanie Arnold z amerického Chicaga měla již několik týdnů před porodem zlé tušení. Lékaři ji totiž během těhotenství diagnostikovali stav zvaný vcestná placenta, což je stav, kdy je placenta uložena příliš nízko a může překrývat rodidla. Bohužel její tušení se díky diagnóze potvrdilo a ona během porodu byla 37 sekund v bezvědomí a zažila tak zážitek blízký smrti. Informoval o tom deník The Mirror.

V rozhovoru pro Netflix se o svůj traumatický zážitek podělila s veřejností. Několik okamžiků po porodu jejího syna Jacoba jí přestalo bít srdce a po dobu 37 sekund byla klinicky mrtvá. V ten moment zažila něco neskutečného.

Opustila své tělo a viděla dění na opačné straně nemocnice

“Všechno přešlo do 3D filmu a já jsem se vlastně viděla mimo své tělo,” popisovala pro Netflix Stephanie Arnold.  “Viděla jsem všechno, co se dělo na operačním sále,” říká.

Zajímavé je, že viděla i události, co se děly v místnostech na druhé straně nemocnice. “Najednou se začaly prostorové vztahy rozpadat. Neexistoval strop ani zdi,” dodává Arnold. “Všechno se točilo různými směry,” říká pro Netflix. Viděla například svou dceru s chůvou, které seděly v čekárně.

Setkání se zesnulými

Následně viděla svou babičku, která umřela, když Stephanii bylo deset let. Také spatřila bratra matky. “Poslední věc kterou jsem slyšela byla doktorka Levittová, která říkala “To se nemůže stát, to se nemůže stát.”, ” uvedla. V ten moment ucítila jakoby vtažení do žaludku a znovu její tělo ožilo.

Po obnovení všech zdravotních funkcí ji zážitek blízký smrti nechal v  kómatu po dobu šesti dnů. I tak Stephanie cítí, že tato zkušenost v ní vyvolala obrovskou díru. Po probuzení nebyla schopná chodit ani mluvit, čeká ji tak dlouhá cesta za zotavením.

Životní styl - další články