VIDEO: Youtuberka Týnuš Třešničková utrpěla těžké popáleniny v turecké restauraci

Kristýna Třešňáková známá jako Týnuš Třešničková na Youtube si vyjela se svým přítelem na dovolenou do Turecka. To ještě netušila, že vysněný odpočinek se rychle změní v horor. Během návštěvy slavné restaurace totiž oba utrpěli popáleniny, když se kuchaři vymkla ohňová show z kontroly.

Jak je vidět na pořízených amatérských záběrech, kuchaři polévají bar alkoholem, který pak zapalují. Ačkoliv je tento efekt působivá, rychle se změní v tragédii, kdy plameny vyšlehnou mimo určenou oblast.

„Událo se to minulou noc. Ihned po nehodě nás převezli do nemocnice. Já mám popáleniny, ale moje přítelkyně Kristýna Třešňáková je v mnohem horším stavu, než já. Byla to noční můra a stále se to děje,“ uvedl pro místní média pražský podnikatel Hajíček.

Právě on si z večera odnesl popáleniny na obličeji i těle. Česká Youtuberka je na tom však prý podstatně hůř. Podle britského webu MailOnline jsou zraněni čtyři turisté a české návštěvnici podle tohoto zdroje chytly šaty. Plameny byl zahlcen i její přítel, ale ten později řekl, že má sice několik popálenin, ale že jeho přítelkyně je na tom mnohem hůř.

Dalšími zraněnými jsou podle britského zdroje turisté z Řecka a Ukrajiny a lehká zranění utrpěli i dva pracovníci baru. Incident vyšetřuje policie, která vyslechla dva zaměstnance, kteří se představení zúčastnili.

“Během programu explodovala část hořlavé směsi, která potřísnila české občany, a ti začali hořet. Bez pomoci zaměstnanců či přihlížejících se jim nakonec podařilo uhasit se navzájem,” uvedlo ministerstvo. S popáleninami obličeje, rukou a hrudníku byli odvezeni do nemocnice, kam kvůli vážnosti situace přijeli český konzul s asistentkou, kteří zajistili převoz do nemocnice s lepší péčí.

Podle informací ministerstva má muž popáleniny na 15 procentech těla, žena na 35 procentech. U obou se jedná o popáleniny druhého stupně, u ženy pak s hlubokým zásahem do struktury kůže. “Dle vyjádření lékařů budou oba čeští občané muset v nemocnici zůstat nejméně do 1. října, kdy bude stanoven další postup po dohodě se všemi zainteresovanými,” uvedl Robert Řehák z tiskového odboru českého ministerstva zahraničních věcí.

Zda tento incident ohrozí její internetovou kariéru, o tom se zatím jen spekuluje. My přejeme Týnuš i jejímu příteli hlavně brzké zotavení!