GALERIE: »Semir« v Kobře 11 hraje už přes dvacet let! Jak se za tu dobu změnil?

Některé seriály jsou divácky natolik oblíbené, že se natáčejí i déle, než 10 let. A pak je tu Kobra 11. Od jejího spuštění v roce 1996 brzy uplyne již 25 let a herec Erdogan Atalay (52) alias Semir Gerkhan tak může oslavit pěkné životní jubileum. Drsného dálničního policistu před kamerou hraje dodnes.

Syn německé maminky a tureckého tatínka, herec Erdogan Atalay, už je s postavou policisty Semira neoddělitelně spjatý. Aby také ne, když s ním brzy oslaví úctyhodnou společnou pětadvacítku. Podobné životnosti se přitom těší jen velmi málo televizních seriálů či pořadů. (Kupříkladu legendární Dallas se natáčel “pouze” v letech 1978 až 1991).

Od roku 1996 vzniklo 23 sérií s 332 epizodami celkem. Po boku Semira se vystřídalo sedm parťáků, z nichž toho zatím posledního ztvárňuje Daniel Roesner (35). Tím nejznámějším je ovšem zřejmě René Steinke (55) alias Tom.

Erdogan Atalay si roli drsného policisty v akčním seriálu užívá, v osobním životě však za Semirem o mnoho nezaostává. Mezi jeho koníčky údajně patří například potápění, kickbox, seskoky s padákem, šerm, bojová umění, sebeobrana nebo jízda na koni.

Herec má tři děti a v současnosti žije s manželkou Katjou Ohneck.

Galerie