Matt LeBlanc slaví padesátiny. Lidé se mě ptají, jestli jsem Joeyho táta, směje se hvězda Přátel

Nejznámější rolí amerického herce Matta LeBlanka, který 25. července oslaví padesátiny, je Joey Tribbiani v seriálu Přátelé, se kterým strávil celkem dvanáct let. Nejdříve hrál tohoto poněkud pomalejšího sukničkáře deset let v Přátelích a pak dva roky v navazujícím seriálu Joey.

Poté se rozhodl nějakou dobu netočit, neboť se podle vlastních slov cítil vyhořelý. K dalšímu hraní v seriálu Episodes ho přemluvil jeden z tvůrců Přátel, David Crane, který tento seriál napsal se svým partnerem Jeffreym Klarikem. Episodes líčí příběh britských manželů a tvůrců britského úspěšného seriálu, kterým americký producent nabídne, aby vytvořili hollywoodskou verzi tohoto seriálu. Je to zároveň satira na Hollywood a americký televizní průmysl. Za roli v tomto seriálu získal Zlatý Glóbus.

Roli sukničkáře Joeyho mu však už nikdo neodpáře. “Seriál se stále někde vysílá, takže pokaždé se najdou noví teenageři, kteří to vidí poprvé. A pak se ptají: Co ty šedivé vlasy? Vy jste Joeyho táta?“ řekl před časem Matt LeBlanc v show Grahama Nortona.

LeBlanc, který pochází z Newtonu, od roku 2016 též moderuje britský motoristický pořad Top Gear.

Zdroj: ČTK

Galerie