Princ Harry překvapil fanoušky: Kvůli ochraně planety chce nanejvýš dvě děti

31. července 2019·Celebrity·Barbora Pisingerová

Foto: Chris Allerton – copyright SussexRoyal

Životní prostředí dostává v posledním století pořádně na frak. Potřebu zamyslet se nad tím, jak se k němu chováme, cítí i britský princ Harry (34). Ten v novém rozhovoru pro zářijové číslo časopisu Vogue, které redigovala jeho manželka, odhalil kontroverzní krok. Kvůli ochraně planety plánuje v životě zplodit nanejvýš dva potomky.

Není žádným tajemstvím, že bez lidí by na tom bylo životní prostředí ostatních druhů nejspíš podstatně lépe. Toho názoru je i princ Harry, který se rozhodl planetě nepřitěžovat a nepodílet se na rostoucím přelidnění. Společně s manželkou Meghan Markle (37) tak na tento svět prý přivedou maximálně dva potomky.

Princ Harry svůj názor vyjádřil v rozhovoru s ochránkyní přírody Jane Goodall v chystaném zářijovém vydání časopisu Vogue, které redigovala jeho manželka.

“Myslím si, že lidé, se kterými jsem se setkal a místa, na která jsem měl to štěstí se podívat, mě zvláštním způsobem ovlivnili. Vždy jsem měl silné pouto s přírodou, miloval jsem ji. Vnímám ji nyní odlišně, to je bez debat,” uvedl vévoda ze Sussexu v rozhovoru.

“Vždy jsem se chtěl snažit, ještě před tím, než jsem měl dítě nebo doufal, že nějaké jednou budu mít,” pokračoval Harry, když v tom mu do řeči skočila Goodall. Ta prý doufá, že rodiče nebudou mít “příliš mnoho” dětí. “Maximálně dvě!” odpověděl s jistotou princ Harry.

“Vždycky jsem si říkal: tohle místo je jen půjčené. A samozřejmě, když jsme tak inteligentní, jak jsme, nebo tak vyvinutí, jak bychom měli být, měli bychom být schopni nechat budoucím generacím něco lepšího,” pokračoval.

Harryho bratr William s manželkou Kare Middleton však téma vnímá naprosto odlišně. Dvojice vždy snila o velké rodině a dosud si pořídila tři děti.

View this post on Instagram

Earlier this summer HRH The Duke of Sussex met with world renowned ethologist Dr. Jane Goodall for an intimate conversation on environment, activism, and the world as they see it. This special sit-down was requested by The Duchess of Sussex, who has long admired Dr. Goodall and wanted to feature her in the September issue of @BritishVogue, which HRH has guest edited. HRH and Dr. Goodall spoke candidly about many topics including the effects of unconscious bias, and the need for people to acknowledge that your upbringing and environment can cause you to be prejudiced without realising it. The Duke described that “[when] you start to peel away all the layers, all the taught behaviour, the learned behaviour, the experienced behaviour, you start to peel all that away – and at the end of the day, we’re all humans.” • Through @RootsandShoots the global youth service program @JaneGoodallInst founded in 1991, she has created and encouraged a global youth community to recognise the power of their individual strength – that each day you live, you can make a difference. Photos: ©️SussexRoyal / Chris Allerton #ForcesForChange

A post shared by The Duke and Duchess of Sussex (@sussexroyal) on

Celebrity - další články