Zdeněk Macura plánuje vlastní pořad: Má být o týraných ženách a alkoholismu

Proslulý bojovník proti domácímu násilí Zdeněk Macura (44) sice prodělal v polovině února mrtvici, životní tempo však rozhodně mírnit nehodlá. Již během cesty domů z nemocnice stihl poskytnout rozhovor serveru Expres.cz a popsat v něm své plány pro nejbližší budoucnost. Jedním z nich je jeho vlastní pořad. Má být věnován problematice týrání žen a ženskému alkoholismu.

Pověstný ochránce žen a bojovník proti domácímu násilí Zdeněk Macura (44) se již při cestě z nemocnice, kde byl hospitalizovaný kvůli prodělané mrtvici, rozhovořil o svých budoucích plánech. A těch rozhodně nemá málo. Mimo to, že chce rozšiřovat svůj byznys s výrobou a prodejem teploměrů, by se rád dostal i na televizní obrazovky.

“Ta mrtvice byla poslední kapka. Chci oslovit nějaké televize, jestli by mi neumožnily pravidelný pořad, třeba jednou měsíčně, na tohle téma,” uvedl ve videorozhovoru pro Expres.cz s tím, že by pořad rád věnoval problematice domácího násilí, která je pro něj od jeho lásce k Ivetě Bartošové citlivou záležitostí.

“To si myslím, že bych neměl zakopat,” svěřil se. Po vážných zdravotních problémech tak Macura zřejmě pocítil potřebu věnovat se v životě více tomu, co mu přijde důležité. Obchodník zároveň cítí, že v této oblasti má hodně, co divákům předat.

“Nechci se nějak chválit, ale myslím si, že tomu skutečně rozumím, a to docela do hloubky. Zažil jsem mnoho a mnoho těch případů, takže by byla škoda, aby se to jen tak zakopalo,” nechal se slyšet.

A jakou televizi plánuje oslovit ze všech nejdříve? “Jako první zkusím Barrandov,” upřesnil. Na tuto stanici sází i kvůli postavě jejího ředitele Jaromíra Soukupa. “Možná že by mu nevadilo udělat nějaký experiment,” myslí si.

Sám z toho ale nic mít nechce. “Nechci peníze, žádný honorář, a ty lidi, co bych si tam zval, bych platil ze svého. On by poskytl pouze studio, kameramany, zvukaře a tak,” uvedl štědrou nabídku.

Připustil však, že je zatím všechno jen ve fázi plánů. “Jsem zvědavý, jak se k tomu postaví. Třeba s tím bude souhlasit,” zamyslel se Macura a dodal, že týrání žen v Česku i ve světě není jedinou oblastí, které by se rád věnoval.

“Ještě druhé téma chci nakousnout – alkoholismus u žen,” prozradil. Obě oblasti spolu totiž podle něj částečně souvisí.  “Velká část alkoholiček byla v minulosti týraná,” dodal Macura.