RADA FREKVENCE 1: Nezapomínejte v zimě na pomeranče. Co o nich víte?

Pomeranče byly do Evropy dovezeny už v 15. století. Pocházejí z teplých částí Asie a jižní Číny. Dnes jsou veselé oranžové plody pěstovány na všech kontinentech.

Citrusové plody jsou osvědčení dodavatelé vitamínu C. Zatímco citron je pro spoustu lidí příliš kyselý, grep hořký a mandarinka plná pecek, pomeranč bývá (obvykle) sladký.

Nejen vitamin C

Jeden plod obsahuje asi 70mg vitaminu C. Ale k tomu ještě vitamin skupiny B biotin, vápník, hořčík, selen a draslík.

Květy pomeranče

Olej z květů pomeranče se využívá v kosmetice a parfumérství. Květ se pro svou vůni i chuť používá do čajových směsí. V lidovém lékařství se používaly okvětní plátky svařené se solí jako nápoj k uklidnění nervů, proti astmatu, vysokému tlaku, horečce a zvracení.

Loupáním proti astmatu

Při loupání pomerančů dochází k uvolňování léčivých esencí, zejména limonenu. Do ovzduší se tak dostanou látky, které jsou ideální pro zlidnění problémů s astmatem.

Strom plný vitaminů

Z jednoho stromu pomerančovníku se ročně sklidí 7000 – 8000 plodů. Stromy se dožívají až 100 let, ale ve stáří méně plodí. Jeden plod pomeranče má asi 320 kJ.

V bílé slupce mezi kůrou a dužinou se nachází rutin, který zlepšuje elasticitu cévních stěn.

Prevence

Červené zabarvení dužiny ukazuje na přítomnost významného antioxidantu anthocyaninu. Tato látka způsobuje unikátní vzhled i chuť červených pomerančů. Působí zároveň jako prevence proti rakovině, srdečním onemocněním nebo očním vadám. 

Dopřejte si v zimě správné životabudiče. Chřipka nemá šanci. 

Vysvětlete dětem, že svačina z domova vypadá i chutná lépe. Třeba s kouskem pomeranče!