Stali jste se obětí ghostingu? Nová metoda rozchodu je prý pro zbabělce

Randění a milostné pletky s sebou často nesou i nějaké ty nepříjemné zážitky. Skoro by se zdálo, že způsobů, jak druhého otrávit, nebo mu přímo ublížit, znají lidé víc než dost. V poslední době se však ve světě randění rozmáhá nový nepříjemný trend. Už jste se někdy stali obětí ghostingu?

Randění a láska nás mohou naplnit jak nezměrných štěstím, tak i celou škálou silně negativních emocí. A pokud jste se už setkali s nejnovějším fenoménem ze světa lásky, jistě vás také moc nepotěšil. Metoda zvaná „ghosting“ je totiž jeden ze způsobů, jak se s někým rozejít. A nejedná se o způsob zrovna z nejslušnějších.

Při seznamování člověk nikdy neví, na koho narazí, natož jestli může svému protějšku všechny ty krásné věci opravdu věřit. Nejeden z nás už se mnohokrát ošklivě napálil. Jestli však patříte k těm, kteří jsou přirozeně podezřívaví a obvykle se rovnou obávají nejhoršího, máme pro vás špatnou zprávu – hrozí vám zase o jeden důvod k vráskám na čele víc.

Fenomén zvaný ghosting dostal svůj název z anglického slova ghost označujícího ducha. Ghosting by se tedy dal volně přeložit jako rozplynutí se, zmizení, vyšumění. Myšlenka není z principu ničím nová, ve zrychleném světě plném nových možností však získala všechny okolnosti k nárůstu na popularitě.

Princip této rozchodové metody je velmi jednoduchý. Zkrátka se svému protějšku přestanete ozývat. Nereagujete na telefony, zprávy, jako by se po vás slehla zem. A vašemu partnerovi už dříve nebo později dojde, že váš zájem opadl. Právě ve světě, kde se partneři seznamují za pomoci jednoho kliknutí nebo přejetí prstem po obrazovce, prudce vrostla četnost podobného chování.

Lidé žijí mnohem rychleji, vztahy se zkracují, na poli seznamování vládne díky větším městům a internetu i větší konkurence. Není ani výjimečné, když někteří lidé udržují hned několik vztahů naráz. Když je potom jeden přestane bavit, není nic snazšího, než zkrátka vyzkoušet ghosting.

Podobné jednání má ke slušnosti jistě daleko. Mnozí ho právem označují za zbabělost a k něčemu takovému by se nikdy neuchýlili. Jiní ho zase omlouvají přílišnou citlivostí a strachem druhé osobě ublížit, či neschopností přímé konfrontace. Ať už jsou ale motivy jakékoli, na straně zklamaného jistě není o co stát.

Autor: Barbora Oulehle Pisingerová