Ignorace naschvál? Lilibet Diana má právo stát se královnou, i když se rodiče vzdali královských práv

28. července 2021·Celebrity·Barbora Turková

Harry a Meghan, ilustrační foto (Zdroj: Shutterstock)

Malá Lilibet Diana se narodila na začátku června, přesto stále nebyla zapsaná na seznam dědiců trůnu, na kterém je na osmém místě po svém bratrovi Archiem. A to i přesto, že se její rodiče vzdali královských povinností.

Princ Harry a Meghan Markle pojmenovali svou vysněnou dceru po dvou významných ženách královské rodiny. A to i přesto, že se vévodové vzdali královských povinností a utekli do USA. Malá holčička tím o rodová privilegia ale nepřišla. Podle královského protokolu je na osmém míst, ale monarchové na ostrovech toto dlouho ignorovali.

Jak upozornil list Daily Mail oficiální webové stránky královské rodiny sedm týdnů od narození Lilibet nadále označovali prince Andrewa, druhého nejstaršího syna královny Alžběty II, za osmého v pořadí. Lilibet se v následnické linii objevila až v pondělí poté, co si toho všimla řada celosvětových médiích.

View this post on Instagram

A post shared by Duke and Duchess of Cambridge (@dukeandduchessofcambridge)

Je otázkou, zda se jednalo o přehlédnutí a omyl nebo to bylo tak trochu schválně. Po šokujícím rozhovoru Harryho a Meghan s Oprah Winfrey a zhoršujícími se stavy s královskou rodinou, se většina přiklání spíše k první variantě. Archieho jméno bylo do linie zapsáno 15 dní po jeho narození. Princ Louis se na pátou pozici dočkal už 12 dní po svém narození. Rekord drží Lucas, syn Zary a Mika Tindallových, který se na 22. pozici dostal v den svého narození.

Celebrity - další články