Na vítězné vlně! Češky v Poháru Billie Jean King porazily jasně Švýcarky

8. listopadu 2023·Koktejl·Redakce

Marie Bouzková (Zdroj: Profimedia)

České tenistky zahájily finálový turnaj o Pohár Billie Jean Kingové úspěšně. Ve španělské Seville porazily obhájkyně titulu Švýcarsko. První bod získala Linda Nosková, o druhý se postarala Marie Bouzková. V závěrečné čtyřhře Barbora Krejčíková a Kateřina Siniaková přidaly třetí bod.

Linda Nosková vyhrála po obratu ve třetím setu zápas týmových dvojek nad Céline Naefovou 7:6, 4:6, 6:4 a výběr kapitána Petr Pály se ujal vedení nad Švýcarskem 1:0. Debutantka Nosková uspěla i přesto, že v rozhodujícím třetím setu prohrávala 1:4. Další gamy ale získala a utkání ovládla za dvě hodiny 33 minut.

Pětadvacetiletá Bouzková navázala na triumf své kolegyně Lindy Noskové. Nad Viktoriji Golubicovou zvítězila dvakrát 6:4 a v roli “suplující” české jedničky zajistila Češkám proti Švýcarsku rozhodující druhý bod. Češky nastoupily bez wimbledonské vítězky Markéty Vondroušové, Švýcarkám chyběla těhotná Belinda Bencicová.

View this post on Instagram

A post shared by Billie Jean King Cup (@billiejeankingcup)

Úspěšný den završily ve čtyřhře Barbora Krejčíková s Kateřinou Siniakovou, které porazily Golubicovou a Jil Teichmannovou 7:6, 6:2. “Byl to perfektní den. Když vezmu, že Bára s Katkou přijely teprve včera večer a teď vyhrály, je to výborné. Další holky uspěly i v singlu. Bylo to zkrátka perfektní,” řekl novinářům trenér Petr Pála.

Češky si ve dvouhrách poradily i s absencí wimbledonské šampionky Markéty Vondroušové, Švýcarkám chyběla těhotná Belinda Bencicová. České reprezentantky oplatily soupeřkám předchozí dvě porážky v Poháru Billie Jean Kingové. Předloni s nimi prohrály základní skupině, vloni podlehly v semifinále. V samostatné historii je porazily počtvrté ze sedmi zápasů.

Skupinu A uzavře český tým v pátek zápasem proti Američankám. Do semifinále postoupí jen vítěz. České tenistky oplatily soupeřkám předchozí dvě porážky v Poháru Billie Jean Kingové. Předloni s nimi prohrály základní skupině, vloni podlehly v semifinále.