Pes při nehodě vylétl z auta ven. Našli ho po 48 hodinách na farmě, jak hlídá stádo ovcí

13. června 2021·Koktejl·Barbora Turková

Ilustrační obrázek (Zdroj: Shutterstock)

Pro dvouletého psa Tillyho to nebyly moc příjemné dva dny. Nejprve při autonehodě vyletěl rozbitým zadním oknem auta a poté se páníčkům ztratil. Jeho rodina vzdala naději, že by ho mohla najít, ale pak se ozvali místní farmáři, že jim hlídá stádo ovcí.

K nehodě došlo minulý týden na dálnici kousek od města Rathdrum v severním Idahu. Lidem se nic nestalo, ale při srážce se rozbilo zadní okno a tím dvouletý Tilly vyletěl ven. Ani jemu se nic nestalo, byl ale v šoku a tryskem utekl do prérie. Linda Oswald, matka rodiny, uvedla, že když se záchranáři dostali k vozu, nabádali ji, ať zůstane na místě, dokud zdravotníci nezajistí, zda jsou všichni v pořádku. “Musím najít Tillyho,” oznámila suše.

K Lindě se přidal zbytek rodiny i dalších šest lidí, ale hledali marně. Rodina vzdala pátrání po deseti hodinách, ale někteří nepřestávali hledat ani v noci. “V půl třetí ráno byli venku ještě nějací lidé a koukali se po něm,” vyprávěla dojatě Linda pro server Spokesman.com. Ani druhý den pátrání nepřineslo kýžený výsledek. Lidé fotku sdíleli i na sociálních sítích, a kdo mohl, v okolí města po psovi pátral. Ale prérie je velká a Tilly mohl být kdekoliv.

Informaci o ztraceném psovi zaznamenal i Tyler Potter, který s bratry Trevisem a Zanem vlastní rozlehlou farmu. Dva dny po nehodě zaznamenal, že u pasoucího se stáda ovcí vypadá jejich australský ovčák Hooey trochu podivně. Jeho srst byla tmavší. Tyler se s tím svěřil jednomu bratrovi, ale ten nereagoval. O něco později však potkal druhého bratra, který mu řekl, že Hooey na zavolání nereagoval. “Hooey přiběhne hned, když ho zavoláte. Tenhle pes sklopil uši a utíkal pryč,” svěřil se Travis.

V tu chvíli si bratři uvědomili, že by se mohlo jednat o ztraceného Tillyho. Zane se proto vypravil psa odchytit. V tu chvíli na farmu dorazil i jeden ze zástupců šerifa, který se jel optat, zda psa na farmě neviděli. Překvapením pro něj bylo, když mu bratři Tillyho rovnou předali. Zatoulaný dobrodruh se ještě ten den vrátil k rodině.

Obě rodiny jsou přesvědčené, že pes dělal to, co je pro něj přirozené. Když narazil na stádo, snažil se ho hlídat, protože to má v genech. “Shání dohromady všechno. Když s ním jdu do parku, snaží se všechny lidi nahnat do jedné skupiny,” smála se Linda. Pes byl v naprostém pořádku, jen měl obrovskou žízeň. Nyní už je Tilly spokojeným rodinným psem. Kdo ví, třeba před ním ještě leží ovčácká budoucnost.

Koktejl - další články